Zázrak se nekonal

Čeští reprezentanti do 21 let na mistrovství Evropy do čtvrtfinále nepostoupili. Svěřenci trenéra Karla Krejčího v závěrečném třetím utkání skupiny B podlehli obhájcům zlata ze Španělska 0:2. Zápas ve slovinském Celje rozhodl střídající Dani Gómez dvěma góly v 69. a 78. minutě. "Lvíčata" nenavázala na předchozí remízy 1:1 s Itálií a domácím Slovinskem a v tabulce obsadila třetí místo. Spolu se Španěly do čtvrtfinále prošli Italové, kteří v souběžně hraném duelu deklasovali Slovince 4:0. Český tým na třetím šampionátu za sebou nepřešel skupinovou fázi, play off naposledy hrál před deseti lety. Největším historickým úspěchem „jedenadvacítky“ je zlato z roku 2002 ve Švýcarsku a stříbro o dva roky dříve na Slovensku.

Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Celje:

Skupina B:

ŠPANĚLSKO - ČESKO 2:0 (0:0)
Branky: 69. a 78. Gómez. Rozhodčí: Kruašvili - Varamišvili, Pipia (všichni Gruzie). ŽK: Barrenetxea - Vaníček, L. Krejčí II, Chaluš, Lingr. Bez diváků.
Španělsko: Fernández - Pipa, Guillamón, Cuenca, Pedrosa - García (81. Puig), Moncayola, Villar (73. Pozo) - Puado (73. Beltrán), Ruiz (65. Gómez), Barrenetxea (81. Pino). Trenér: De la Fuente.
Česko: Jedlička - Fukala, Chaluš, L. Krejčí II, M. Sadílek - Havelka, Bucha (90.+2 Janošek) P. Šulc (84. Žitný), Karabec, Vaníček (75. Ostrák) - Lingr (75. O. Šašinka). Trenér: K. Krejčí.