Walesu chybí zraněný Bale

Velšští fotbalisté budou v důležitém kvalifikačním utkání mistrovství světa 2022 proti českému týmu postrádat kapitána a největší hvězdu Garetha Balea, který má poraněný stehenní sval a chybí v osmadvacetičlenné nominaci na říjnové duely. Složení mužstva oznámil trenér Robert Page, který tým vede místo suspendovaného Ryana Giggse. Tři dny po utkání v Praze čeká Velšany ještě zápas v Estonsku. Dvaatřicetiletý křídelník, který si proti Česku mohl připsat jubilejní stý start za národní tým, se zranil na tréninku Realu Madrid po zářijové reprezentační pauze. Během ní zaznamenal hattrick proti Bělorusku a svůj rekordní účet rozšířil na 36 gólů. Třetí Wales má před vzájemným zápasem v Edenu stejný počet bodů a utkání k dobru.

"Chceme skončit na druhém místě. Ta největší výhoda je, že když skončíme druzí v tabulce, budeme v baráži nasazení a tím pádem bychom měli hrát doma. Když tohle pominu, určitě chceme doma předvést dobrý fotbal a vyhrát před plným stadionem. Vzpomínáme na domácí zápasy s Belgií nebo Anglií, kdy byli diváci nadšeni. Takhle se budeme chtít prezentovat," říká před vzájemným duelem trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý a dodává k absenci největší opory Walesu: "Hráči vědí, že Wales není jen Bale. V předposledním zápase za reprezentaci dával tři góly. Ale není to tak, že Bale nebude a úroveň půjde dolů. Budou možná hrát trochu jiným způsobem. Ten kádr je ale prošpikovaný hráči z Premier League, má velkou kvalitu. Bale je vždy třešnička na dortu.

Oproti předchozí nominaci se do velšského týmu po zranění vracejí Aaron Ramsey, Connor Roberts, Neco Williams a Kieffer Moore. Premiérovou pozvánku dostal dvaadvacetiletý útočník druholigového Huddersfieldu Sorba Thomas.


Nominace Walesu na kvalifikaci MS s Českem (8. října) a Estonskem (11. října):

Brankáři: Danny Ward (Leicester), Adam Davies (Stoke), Wayne Hennessey,

obránci: Connor Roberts (oba Burnley), Ethan Ampadu(Benátky), Chris Gunter (Charlton), Ben Davies, Joe Rodon(oba Tottenham), Chris Mepham (Bournemouth), Tom Lockyer (Luton), James Lawrence (St. Pauli), Neco Williams(FC Liverpool), Rhys Norrington-Davies (Sheffield United),

záložníci: Joe Allen (Stoke), Joe Morrell (Portsmouth), Matt Smith (Hull), Dylan Levitt (Dundee), Aaron Ramsey(Juventus), Jonny Williams (Swindon), Harry Wilson (Fulham), David Brooks (Bournemouth), Brennan Johnson (Nottingham), Rubin Colwill, Mark Harris,

útočníci: Kieffer Moore (všichni Cardiff), Daniel James, Tyler Roberts (oba Leeds), Sorba Thomas (Huddersfield).