Vrba chystá změny

Čeští fotbalisté se už naplno chystají na úterní poslední zápas základní skupiny D evropského šampionátu proti Turecku v Lens. Reprezentanti před nedělním polednem absolvovali v Tours trénink za zavřenými dveřmi a odpoledne pak měli na programu detailní rozbor hry soupeře, se kterým se dvakrát potkali v kvalifikaci o postup na EURO 2016. V pondělí po obědě se národní tým leteckým speciálem přesune do Lille a odtud pak autobusem do nedalekého dějiště rozhodujícího utkání.

Trenér Pavel Vrba se netají, že chystá na Turecko pozměnit dosavadní základní sestavu. "Nejen kvůli zranění Tomáše Rosického, ale i kvůli některým výkonům v zápase s Chorvatskem. Plánuji udělat tři až čtyři změny. Šanci dostanou někteří hráči, kteří na ni čekají. Tím, že potřebujeme vyhrát, dáme více hráčů do útočné fáze," naznačuje ofenzivní taktiku reprezentační kouč.

Češi mají po prohře se Španělskem 0:1 a remíze 2:2 s Chorvatskem jeden bod a s Tureckem potřebují zvítězit. Se čtyřmi body by totiž měli velkou šanci postoupit jako jeden ze čtyř nejlepších týmů na třetích místech, navíc mohou v případě výhry Španělska nad Chorvaty skončit ve své skupině i druzí. Turci jsou zatím bez bodu a naposledy prohráli v pátek v Nice se Španěly vysoko 0:3.