Vaclík si proti gigantům nezachytá…

Brankář Tomáš Vaclík se kvůli zranění břicha odpojil od české reprezentace a přijde o zápasy s Anglií a Brazílií. Gólmana Sevilly, který byl v pondělí večer vyhlášen Fotbalistou roku 2018, v národním týmu nahradí Ondřej Kolář ze Slavie. Ve výběru trenéra Šilhavého jsou i další brankáři Jiří Pavlenka z Brém a Tomáš Koubek z Rennes. "Moc mě mrzí, že o tenhle sraz přijdu. Zraněný jsem nebyl strašně dlouho, snad dva nebo tři roky. A teď přijdu o zápasy proti Anglii ve Wembley a proti Brazílii, se kterou Česko tak dlouho nehrálo. O to víc mě to mrzí," říká za pár dnů třicetiletý brankář, který musel před 12 dny střídat v průběhu úvodního zápasu osmifinále Evropské ligy se Slavií, když se zranil po nárazu do tyčky.

Ve čtvrteční odvetě v Edenu sice za Sevillu chytal, ale o víkendu ve španělské lize chyběl. Lékaři po podrobném vyšetření rozhodli, že Vaclíkův start v nejbližších utkáních je vyloučený. Třiadvacetinásobný reprezentant si nezachytá minimálně dva týdny.  

"Tomáš se podrobil vyšetření magnetickou rezonancí a zjistili jsme, že má natržený šikmý břišní sval při jeho úponu. Má u toho dost velký hematom, což znamená, že to krvácelo. Je nereálné, že by mohl v nejbližších čtrnácti dnech hrát," vysvětluje lékař reprezentace Petr Krejčí. Čtyřiadvacetiletý Kolář je jasnou jedničkou Slavie, s níž vede prvoligovou tabulku. On sám vede pořadí v počtu čistých kont, které udržel ve třinácti zápasech. Pražskému týmu také pomohl k postupu do čtvrtfinále Evropské ligy přes Sevillu. Za seniorskou reprezentaci dosud nenastoupil. Národní tým v pátek sehraje v Anglii úvodní zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020, o čtyři dny později v Praze Šilhavého svěřenci nastoupí k přípravě s dalším fotbalovým gigantem Brazílií.