Terim se porval a skončil

Zkušený trenér Fatih Terim ukončil dva týdny po rvačce v restauraci své třetí působení u reprezentace Turecka. Vedení národního svazu oznámilo, že se s třiašedesátiletým koučem dohodlo na rozvázání smlouvy. V tureckých médiích se v minulých dnech objevily videozáběry, na nichž se Terim pere s majitelem restaurace v letovisku Alacati u Egejského moře. Po incidentu, do něhož se kromě uznávaného kouče zapojili i jeho dva zeťové, zůstalo údajně pět zraněných mužů.

Terim, který vedl tureckou reprezentaci již v letech 1993-1996 a 2005-2009, byl u kormidla národního týmu své země od roku 2013. Na loňském EURO ve Francii navzdory vítězství 2:0 nad Českem jeho svěřenci nepostoupili ze základní skupiny a v rozehrané kvalifikaci o postup na MS 2018 do Ruska jsou v tabulce 1. skupiny třetí dva body za lídry Chorvatskem a Islandem. Kromě turecké reprezentace trénoval Terim také třikrát Galatasaray, vyzkoušel si i angažmá v Sérii A ve Fiorentině a AC Milán. Galatasaray dovedl v roce 2000 k vítězství v Poháru UEFA a získal s ním šest mistrovských titulů.

Jeho nástupcem na turecké lavičce bude neméně slavné jméno - rumunský kouč Mircea Lucescu, který dvanáct let vedl Šachtar Doněck, se kterým rovněž vyhrál Pohár UEFA (2009), a v minulé sezoně trénoval Zenit Petrohrad. Má za sebou angažmá také v Galatasaray, Besiktasi a v Interu Milán.