Také Belgičané počítají ztráty

V sobotu večer v Edenu proti Česku se v kvalifikačním duelu o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru budou Belgičané muset obejít bez několika hráčů. "Rudým ďáblům" budou stejně jako domácímu výběru trenéra Jaroslava Šilhavého chybět ti reprezentanti, kteří by po návratu z Prahy museli v zemích, kde působí, kvůli koronavirovým omezením do karantény.

Češi se musejí obejít bez bundesligového kvarteta, které tvořili brankář Jiří Pavlenka, obránce Pavel Kadeřábek, záložník Vladimír Darida a útočník Patrik Schick. Belgičané taktéž nastoupí bez krajánků z Německa - náhradního gólmana Koena Casteelse, obránce Thomase Meuniera a záložníka Thorgana Hazarda. Koronavirová opatření postihla i dalšího zadáka Thomase Vermaelena, který se vrátil do svého japonského klubu z Kóbe. V Německu působí také obránce Dedryck Boyata, ale ten kvůli zranění už nebyl ani na lavičce Belgičanů při středeční výhře 3:1 nad Walesem v úvodu kvalifikace.

"V období koronavirové pandemie musíme přijmout pravidla. Nedá se nic dělat, jde o vládní nařízení. Čechům taky budou chybět čtyři hráči, takže jsme na tom stejně. Stále máme čtyři hráče na to, abychom nahradili ty dva z Dortmundu na krajích. Mají příležitost se ukázat," říká španělský trenér Belgie Roberto Martínez, který kvůli zdravotním problémům nebude v Praze moci využít služeb záložníka Yannicka Carrasca. Už delší dobu jsou zranění i Axel Witsel a belgický kapitán Eden Hazard. Záložník Nacer Chadli by naopak už měl být k dispozici.