Sparta vydřela finále

Fotbalisté pražské Sparty otočili domácí zápas s Jabloncem a po výhře 4:3 po prodloužení si po dvou letech zahrají finále MOL Cupu. V něm se svěřenci trenéra Pavla Vrby 4. května utkají buď s Hradcem Králové, nebo se Slováckem, druhé semifinále je na programu 25. března. Hosté vedli na Letné po gólu Malínského. Domácí otočili skóre na přelomu poločasů, nejprve se trefil bývalý útočník Jablonce Čvančara a po něm L. Krejčí II. Severočeši ale v 50. a 57. minutě zásluhou Kratochvíla a Štěpánka zvrátili stav.

Severočeši byli blízko tomu, aby Spartě oplatili čtvrtfinálové vyřazení z minulé sezony po prohře 1:4 a postoupili do finále po čtyřech letech. Jenže v páté minutě nastavení Čvančara poslal duel do prodloužení, v němž po dvou minutách vstřelil rozdílový gól Hložek. Letenští zaútočí na osmý triumf v domácím poháru v samostatné historii. Finále odehrají na hřišti soupeře, jelikož v tabulce koeficientů za posledních pět pohárových ročníků jsou oba jejich možní protivníci hůře postavenými týmy.

Semifinále MOL Cupu:

Sparta  - Jablonec 4:3 po prodl. (3:3, 1:1)

Branky: 45. Čvančara, 47. L. Krejčí II, 90.+5 Čvančara, 92. Hložek - 35. Malínský, 50. Kratochvíl, 57. Štěpánek. Rozhodčí: T. Klíma - Caletka, K. Hájek K. Hrubeš (video). ŽK: Wiesner, L. Krejčí II, Čvančara, F. Souček, Heča - Malínský, Martinec, Kratochvíl, Černák. Diváci: 4986.

Sparta:
Heča - Wiesner, Vitík, Hancko, L. Krejčí I (77. Minčev) - Pešek (66. Haraslín), Sáček (66. Höjer), L. Krejčí II, Dočkal (102. Pavelka), Hložek - Čvančara (108. F. Souček). Trenér: Vrba.

Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Štěpánek, Zelený - Hübschman (106. Nykrín) - Malínský (85. Smejkal), Kratochvíl, Houska (96. Ikaunieks), Pilař (70. Černák) - Silný (90.+6 Považanec). Trenér: P. Rada.