Sparta do Zlína, Plzeň do Opavy

Los rozhodl, že v osmifinále MOL Cupu se fotbalisté pražské Sparty představí ve Zlíně. Potkají se tak třetí a čtvrtý tým aktuální ligové tabulky. Slavii čeká doma Litoměřicko, Plzeň pojede do Opavy. Obhájce trofeje Mladá Boleslav doma přivítá Hradec Králové. Oficiální hrací termín je 26. října. Oba hlavní favority Spartu a Plzeň tak čeká cesta na hřiště soupeře. Letenští ve Zlíně před měsícem remizovali 1:1 v lize.

"Dá se říci, že je to nejtěžší soupeř z nenasazených celků. Navíc je to pro nás další cesta ven, což je při našem programu a současném stavu kádru další složitý krok," říká generální ředitel Sparty Adam Kotalík. I proto bude Sparta jednat se Zlínem o pozdějším termínu.

Naopak Plzeň je připravená dodržet program, přestože ji tento týden čekají náročné zápasy s Giurgiu v Evropské lize a domácí šlágr právě se Spartou. "Program je nabitý, ale máme kádr tak široký, abychom to zvládli. Řekli jsme si, že ať los dopadne jakkoli, tak budeme hrát ve stanovený termín," zdůrazňuje vedoucí sportovního úseku Viktorie František Mysliveček. Pro úřadujícího mistra je los o to nepříjemnější, že musí jet 440 kilometrů do Opavy. V předchozím kole přitom cestovali do podobně vzdáleného Hlučína. "Je to nepříjemné, ale los tak rozhodl a musíme si s tím poradit. V Opavě je ale dobré fotbalové prostředí, mohlo by přijít dost lidí, o to zajímavější zápas by to mohl být," dodává.

Zajímavý souboj čeká i Mladou Boleslav, která přivítá Hradec Králové, s nímž se v úvodu sezony dělila o stadion. "Bereme pohár zodpovědně, pokusíme se postoupit. Hrajeme v Boleslavi, kde to byl pro nás donedávna azyl, proto to bude pikantní," říká sportovní ředitel Hradce Králové Pavel Krmaš. Slavii čeká třetiligové Litoměřicko, které už má na kontě skalpy Příbrami a Baníku Ostrava. "Zajímavé to pro nás je i proto, že máme v Litoměřicích hráče na hostování. Jsme rádi, že se konečně představíme doma, a pohár bereme velmi vážně," konstatuje generální sekretář červenobílých Jiří Vrba.

Los osmifinále MOL Cupu:
Bohemians 1905 - Králův Dvůr, Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava, Fastav Zlín - Sparta Praha, MFK Karviná - Dukla Praha, Slavia Praha - FK Litoměřicko, Mladá Boleslav - Hradec Králové, Opava - Viktoria Plzeň, MAS Táborsko - Slovan Liberec.