Slovenské problémy před baráží

Fotbalisté Slovenska kvůli šíření nového typu koronaviru odehrají domácí zápas play off o postup na EURO 2020 s Irskem 26. března v Bratislavě bez diváků. Výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu (SFZ) zareagoval na pondělní rozhodnutí ústředního krizového štábu, který vydal zákaz pořádání veřejných kulturních, sportovních či společenských akcí minimálně na dva týdny. Pokud Slováci s českým trenérem Pavlem Hapalem na prázdném Národním stadionu Irsko porazí, postoupí do finále play off skupiny B, ve kterém nastoupí venku proti lepšímu z druhé semifinálové dvojice Bosna a Hercegovina - Severní Irsko.

Velkým problémem by ale pro kouče při sestavování nominace mohla být současná karanténa v Itálii, kde působí slovenští reprezentanti Milan Škriniar, Juraj Kucka, Stanislav Lobotka, Denis Vavro, Lukáš Haraslín, Norbert Gyömbér či Nikolas Špalek. "Trenéři komunikují s hráči, my jsme v kontaktu s italskou ambasádou a komunikujeme i s našimi institucemi. Neumíme říct žádné konkrétní stanovisko,“ konstatuje předseda SFZ Ján Kováčik.

Další Jobova zvěst dorazila z Anglie. Slovenský brankář Martin Dúbravka, který je jasnou reprezentační „jedničkou“, si v sobotním utkání anglické fotbalové ligy poranil koleno a bude Newcastlu United několik týdnů chybět. Bývalý gólman Sparty a Liberce se zranil při střetu s útočníkem Southamptonu Dannym Ingsem. Po dlouhém ošetřování zápas dochytal, ale stadion pak opustil o berlích. Newcastle bude jednatřicetiletou oporu postrádat i ve čtvrtfinále Anglického poháru proti Manchesteru City.