Slavii podle očekávání převzal Trpišovský

Novým trenérem pražské Slavie se stal hlavní favorit Jindřich Trpišovský. Vedení úřadujícího ligového mistra získalo jednačtyřicetiletého kouče z Liberce, kde měl smlouvu do června příštího roku. Nahradí na lavičce červenobílých před pár dny odvolaného Jaroslava Šilhavého. Do Edenu si s sebou bere i asistenty Jaroslava Köstla a Zdeňka Houšteckého i trenéra brankářů Štěpána Koláře, se kterým už spolupracoval při předchozím angažmá v druholigové Viktorce Žižkov.

"Cílem je, aby Slavia pod Jindřichem Trpišovským co nejdříve budila respekt soupeřů, hrála agresivní a útočný fotbal a měla vůli a sílu vítězit do posledních okamžiků každého ligového nebo mezinárodního zápasu," říká předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. "Na působení ve Slavii se ohromně těším. Vnímám, že jdu do nejstaršího českého klubu s ohromnou fanouškovskou základnou. Cítím velký závazek k lidem, kteří přijdou na stadion. Úkol, který je mi vlastní, je hrát co nejvíc ofenzivně a aktivně," prohlašuje Trpišovský.

O jeho příchodu do Slavie se hovořilo už delší dobu. Spekulace zesílily poté, co se novým sportovním ředitelem vršovického klubu stal Jan Nezmar, který ve stejné roli do konce podzimu působil v Liberci. Právě na jeho návrh představenstvo Slavie Trpišovského angažovalo.

"Mám celkem jasnou představu o tom, jakým fotbalem by se měla Slavia prezentovat. Považuji za důležité, aby trenér do této filozofie zapadal, ba co víc, aby byl schopen ji rozvíjet. A to ať jde o způsob samotné hry nebo o přípravu týmu," konstatuje Nezmar a dodává: "Ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že Jarda Šilhavý ve Slavii skončí, tak jsem s některými trenéry, kteří připadají v úvahu, mluvil. Jsem moc rád, že jsme se dokázali dohodnout s Jindrou a potažmo s Libercem. Znám dobře jeho práci."

Trpišovský trénoval Slovan od léta 2015 a dokázal s ním dvakrát projít do základní skupiny Evropské ligy. V domácí soutěži s ním obsadil třetí místo, poté devátou příčku a nyní jsou Severočeši po podzimu čtvrtí. S libereckým mužstvem dokázal dosahovat na úspěchy a hrát moderní fotbal, přestože se kádr prakticky každý půlrok výrazně obměnil. Před angažmá v Liberci Trpišovský působil na Žižkově a v minulosti také dělal trenéra u mládeže u dvou největších rivalů Slavie – ve Spartě a v Bohemians 1905.