Slavia odvolala trenéra Šilhavého

Představenstvo pražské Slavie odvolalo trenéra Jaroslava Šilhavého i s jeho asistenty Jiřím Chytrým a Milanem Veselým. Reagovalo tak na neuspokojivé výkony během podzimu, po němž červenobílí ztrácejí v lize na vedoucí Plzeň propastných 14 bodů. Nástupce kouče, který v minulé sezoně dovedl tým k mistrovskému titulu, zatím ještě nebyl oznámen. Za nejvážnějšího kandidáta je považovaný liberecký kouč Jindřich Trpišovský, který by se tak po krátké době opět sešel s bývalým sportovním ředitelem Slovanu Janem Nezmarem, jež se přesunul do Edenu.

Šilhavý vedl Slavii od září 2016, kdy přišel z Dukly Praha jako nástupce po Dušanu Uhrinovi mladším. Červenobílí pod ním po osmi letech získali mistrovský titul a překonali historický rekord české ligy, když nenašli přemožitele ve 36 utkáních za sebou. Slavia v létě mohutně posilovala o zahraniční hráče, během podzimu však vyhrála jen devět z 16 utkání nejvyšší soutěže a na vedoucí Plzeň má z druhého místa ztrátu propastných 14 bodů. Navíc tým z Edenu nepostoupil ze skupiny Evropské ligy. V posledním utkání podlehl doma Astaně 0:1, k účasti v jarních bojích mu přitom stačil bod.

"Chceme posunovat Slavii k nejvyšším fotbalovým metám. Vyhodnocení podzimní sezony nám ukazuje, že musíme provést více organizačních, procesních a personálních změn, což je nyní v rukou nového sportovního ředitele Jana Nezmara, který dostává pravomoc sestavit si tým sportovního úseku dle svého zvážení," konstatuje předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. Vedení Slavie zároveň stanovilo jako cíl pro jarní část sezony minimálně udržet druhé místo v lize a vyhrát MOL Cup.