Schick dorovnal Baroše i Ronalda

Útočník Patrik Schick pátým gólem na probíhajícím EURO 2020 dorovnal nejlepšího českého střelce historie kontinentálního mistrovství Milana Baroše. Pětadvacetiletý forvard bundesligového Bayeru Leverkusen, který na začátku druhé půle čtvrtfinále proti Dánsku v Baku snížil na konečných 1:2, zároveň dotáhl v čele tabulky kanonýrů Portugalce Cristiana Ronalda. Baroš na EURO 2004 v Portugalsku rovněž skóroval pětkrát a získal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce turnaje. Čtyři branky dal na kontinentálních šampionátech Vladimír Šmicer, který se ale trefil na třech různých turnajích (1996, 2000 a 2004).

Schick se na turnaji blýskl hned v úvodním utkání se Skotskem, v němž dvěma góly zařídil výhru 2:0. Druhou branku dal dalekonosný lobem z rekordní vzdálenosti 49,7 metru. Poté skóroval při remíze 1:1 s Chorvatskem a osmifinálovém vítězství 2:0 nad Nizozemskem. Na pět gólů na jednom EURO dosáhl jako devátý hráč v historii.
V čele průběžné střelecké tabulky evropského šampionátu dotáhl Cristiana Ronalda, který s Portugalskem vypadl v osmifinále. Před českým útočníkem se udržel díky jedné asistenci, což je při stejném počtu gólů další kritérium.