Reprezentanti se připravují na Strahově

Čeští fotbalisté si poprvé v rámci závěrečné přípravy na EURO 2021 zatrénovali na Strahově, kde budou mít během turnaje základnu. Za týmem se přišel podívat i nový předseda FAČR Petr Fousek. Po úterní vítězné generálce s Albánií (3:1) na Letné měl národní tým ve středu volnější den bez tréninku a ve čtvrtek před polednem už zahájil finální přípravu na stadionu Evžena Rošického vedle sídla FAČR. Ve velkém horku trénoval zhruba hodinu a půl. Přípravu absolvovalo mužstvo v kompletním složení, tedy všech 26 nominovaných hráčů.

Stadion, na kterém v minulosti hrávala ligové zápasy například pražská Slavia, se "oblékl" do barev EURO. Kolem trávníku vyrostly bannery tyrkysové barvy s nápisem "UEFA Euro 2020" a "Czech Republic" a reklamní cedule s jednotlivými sponzory šampionátu. Turnaj byl kvůli pandemii COVID-19 vloni o rok odložen, ale oficiální název zůstal EURO 2020.Český tým měl původně ve středu odletět do Edinburghu, kde měl mít základnu během turnaje. Vedení reprezentace ale kemp na poslední chvíli zrušilo, protože skotské úřady nerespektují protokol UEFA. a i v případě pouze jediného pozitivního testu na koronavirus hrozí karanténa celého mužstva.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého proto budou trénovat na Strahově a k jednotlivým zápasům létat. V sobotu se vydají k pondělnímu prvnímu utkání skupiny v Glasgow proti domácímu Skotsku, o čtyři dny
později se rovněž v Hampden Parku představí proti Chorvatsku a 22. června nastoupí v Londýně ve Wembley proti Anglii.

Na úvodní trénink na Strahově přišel mužstvo podpořit i nový šéf FAČR Fousek. "Navštívil jsem mužstvo už před utkáním v Itálii, samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních a epidemiologických opatření. Tam jsem se snažil mužstvu sdělit to hlavní. Řekl jsem jim, že jako nový předseda budu reprezentaci pochopitelně podporovat, že má důvěru, že věřím trenérovi a hráčům. Že za nimi stojí i národ, i když tam nemohou fanoušci," říká předseda Fousek, který byl před týdnem zvolen na Valné hromadě FAČR, a dodává: "Teď už je mužstvo samozřejmě v bublině, ale denně jsem v kontaktu s trenérem Šilhavým a manažerem Sionkem. Předstartovní horečka postupně stoupá. Po přípravných zápasech bez ohledu na výsledky a výkony děláme vše pro to, abychom se soustředili na úspěšný pondělní vstup se Skotskem."