Reprezentanti mění dresy

Necelý půlrok před evropským šampionátem ve Francii změnilo v zimním přestupovém „okně“ klubové dresy kvarteto českých reprezentantů, kteří by se mohli objevit v závěrečné nominaci trenéra Pavla Vrby. Ovšem za předpokladu, že na jaře budou ve svých nových týmech pravidelně nastupovat a hlavně předvádět kvalitní výkony.

S některými transfery se dopředu počítalo. Do této kategorie patří především mladý forvard Václav Kadlec, který se trvale nedokázal prosadit do základní sestavy bundesligového Frankfurtu, a proto na konci podzimu kývl na opakovanou nabídku dánského mistra Midtyjllandu, kde již pár měsíců působí jiný český krajánek a rovněž člen širšího reprezentačního kádru exjablonecký obránce Filip Novák. Také liberecký tahoun Josef Šural dopředu avizoval stěhování uprostřed sezony, když odmítl nabídku Slovanu na prodloužení končícího kontraktu. Nevědělo se však, kam zamíří, z nabídek pražských „S“ si nakonec vybral tu letenskou.

Stěhování plzeňského stopera Václava Procházky a především libereckého kapitána Davida Pavelky do Turecka se v tomto termínu rozhodně nečekalo. Zatímco obránce viktoriánů vypadl z jejich základní sestavy, středopolař Slovanu byl klíčovým hráčem severočeské štiky podzimu, nedávno prodloužil s klubem smlouvu do června 2017 a neměl ještě „choutky“ na zahraniční angažmá. Vábení Kasimpasy však neodolal stejně jako klubové vedení, které se s tureckým protějškem dohodlo na odstupném. A pokud projde v úterý zdravotní prohlídkou, podepíše kontrakt do konce roku 2018. To však ještě nemusí být definitivní výčet v zimě přestupujících hráčů z českého národního týmu. O boleslavského Jiřího Skaláka moc stojí anglický Brighton, který bojuje o postup do Premier League…