Reprezentaci doplnil trojlístek

Kádr české reprezentace na poslední dva zápasy skupiny Ligy národů s Portugalskem a ve Švýcarsku doplnili útočník Stanislav Tecl se záložníky Adamem Vlkanova a Alexem Králem. Z původní nominace nikdo nevypadl, mužstvo má aktuálně 23 hráčů. Trenér Jaroslav Šilhavý čekal, jak se vyvine zdravotní stav dvou zraněných defenzivních univerzálů slávisty Tomáše Holeše a Michala Sadílka z Twente Enschede. Ani jeden z nich se nedal do pořádku.

Útočné trio Patrik Schick, Jan Kuchta a Adam Hložek se reprezentační kouč rozhodl doplnit o slávistu Tecla. Dvaatřicetiletý forvard má v úvodu sezony střeleckou formu a s osmi góly vede tabulku kanonýrů české ligy. Šanci dostal i plzeňský záložník Vlkanova, který v červnu debutoval v národní týmu v Malaze proti Španělsku. Osmadvacetiletý ofenzivní středopolař patří po svém příchodu z Hradce Králové v úvodu podzimní ligy k nejlepším hráčům Západočechů. Viktoria po nedělní výhře 3:0 nad Slavií vede ligovou tabulku, a navíc se kvalifikovala do skupiny Ligy mistrů. Třetím dodatečně povolaným se stal záložník Král. Čtyřiadvacetiletý středopolař, který od léta hostuje v německém Schalke, zasáhl za svůj nový klub v této sezoně zatím do šesti soutěžních utkání. "Už minulý týden jsme avizovali, že počkáme především na to, jak se vyvinou zranění Michala Sadílka a Tomáše Holeše. Nakonec bohužel nemůžeme počítat ani s jedním z nich. Volná místa na soupisce jsme doplnili hráči, které dobře známe a víme, co od nich můžeme čekat," konstatuje kouč Šilhavý.

Český tým má před sebou poslední dva z šesti zápasů skupiny A2 Ligy národů. Šilhavého svěřenci nejprve v sobotu ve vyprodaném Edenu přivítají Portugalsko a o tři dny později se představí v
 St. Gallenu proti Švýcarsku. Po čtyřech kolech skupiny figurují reprezentanti na třetím místě tabulky s jednobodovým náskokem před posledním Švýcarskem. Nejhorší celek skupiny sestoupí do úrovně B, vítěz projde do Final Four. Češi v červnu v úvodním venkovním vzájemném duelu s Portugalskem prohráli 0:2, naopak Švýcarsko porazili 2:1.

Nominace na zápasy Ligy národů:

Brankáři: Jiří Pavlenka (Brémy, 14/0), Jindřich Staněk (Plzeň, 4/0), Tomáš Vaclík (Olympiakos, 51/0).

Obránci: Jakub Brabec (Aris Soluň, 30/2), Vladimír Coufal (West Ham, 30/1), Milan Havel (Plzeň, 4/0), Václav Jemelka (Plzeň, 5/0), Ondřej Kúdela (Persija Jakarta, 8/0), Jaroslav Zelený (Sparta, 5/0), David Zima (FC Turín, 11/0).

Záložníci: Antonín Barák (Fiorentina, 31/8), Václav Černý (Twente, 4/0), Jakub Jankto (Sparta, 45/4), Lukáš Kalvach (Plzeň, 3/0), Alex Král (Schalke, 31/2), Lukáš Masopust (Slavia, 31/2), Tomáš Souček (West Ham, 52/9), Petr Ševčík (Slavia, 12/0), Adam Vlkanova (Plzeň, 1/0)

Útočníci: Adam Hložek (Leverkusen, 18/1), Jan Kuchta (Sparta, 10/2, Patrik Schick (Leverkusen, 33/17), Stanislav Tecl (Slavia, 10/0).