"Rambo" jde do Maďarska

Osmadvacetiletý bývalý reprezentační útočník Michael Rabušic přestoupí z posledního týmu české ligy Jihlavy do celku Szombathelyi Haladás. S aktuálně desátým mužstvem maďarské ligy smlouvu na dva a půl roku.

"Nabídku z Maďarska jsem docela dlouho zvažoval, nebylo to pro mne jednoduché rozhodnutí. Zvlášť, když jsem měl ze zimního přípravného období pod novým koučem Martinem Svědíkem velmi dobrý pocit," říká forvard, přezdívaný „Rambo“, a dodává: "Nakonec jsem se s vidinou smlouvy na dva a půl roku rozhodl nabídku přijmout. Szombathely jsem si prohlédl a byl jsem nadšený z nového stadionu a výborného tréninkového centra. Nutno dodat, že i finanční podmínky jsou v Maďarsku jinde než u nás."

K jeho rozhodnutí přispěl i fakt, že tým vede bývalý jihlavský kouč Michal Hipp. V Haladásu se setká také s legendárním maďarským brankářem Gáborem Királym, který je známý tím, že chytá v šedých teplácích. Rabušic má v české lize na kontě 180 zápasů a 36 vstřelených gólů. Vedle Jihlavy působil také v Brně a Liberci, v Itálii pak hrával za Veronu, Perugii a Crotone. Připsal si také tři starty za reprezentační „áčko“.