Radim Breite: „Věříme, že se Slavií něco urveme!“

Radim Breite: „Věříme, že se Slavií něco urveme!“

Zápasy se Slavií a na Bohemians zakončí Sigma Olomouc ligovou nadstavbu, ztrácí čtyři body na čtvrtou pohárovou příčku. „Bodově je to možné, ale ta utkání jsou těžká,“ ví záložník Hanáků RADIM BREITE, který je ale celkově se sezonou spokojený. Nedávno v Olomouci podepsal novou smlouvu do června 2026. „Nerad bych ale jen byl mentorem v kabině, chci být platný na hřišti,“ říká Breite.

„Remíza na Slovácku byla zasloužená“

„Podle průběhu utkání byla remíza na Slovácku zasloužená. Jenže když jsme prohrávali a pak zápas otočili, je škoda, že už jsme to nedohráli do vítězného konce. To nás mrzí. Boj o čtvrté místo nevzdáváme. Bodově je to možné, ale ta utkání jsou těžká. Úterý napoví víc, čeká nás doma Slavia. Proti ní, Spartě, Plzni jsou to krásné zápasy, chodí na ně hodně lidí. Těšíme se a věříme, že něco urveme.

 

„Nadstavba je jiná soutěž“

Musím říct, že účast v elitní šestce byl náš cíl. Je super, že jsme ho splnili, ale na druhou stranu se nám nepovedly poslední tři zápasy před nadstavbou. To byla škoda, mohli jsme o čtvrté místo víc zabojovat, než když jsme měli sedmibodový rozestup. Nadstavba je jiná soutěž. Jediná Plzeň, dá se říct, o nic nehraje, všichni ostatní bojují o titul, o poháry, je to znát. Je důležité, že tyhle zápasy hrajeme, ale nová sezona bude zase úplně jiná.

 

„Splnili jsme cíl“

Řekl bych, že sezonu budeme hodnotit jako úspěšnou, ať už skončíme na jakémkoliv místě. Osobně to tak beru. Splnili jsme cíl, který jsme si dali. Je to hezké, ale stejně přemýšlíme, že můžeme dosáhnout výš. Uvidíme, co přinese další sezona. Nechtěl bych říkat, že cíle v ní budou vyšší, ale věříme, že budeme hrát zase nahoře. To je pro nás nejdůležitější.

 

„Poslední dva roky jsou super“

Poslední dvě sezony patřily mezi mé nejlepší. Doufám, že je to dobré a že ještě pár sezon bude. Asi nedokážu přesně říct, proč to tak je. Ono i první dva roky v Liberci vyšly, skončili jsme třetí, zahráli si poháry, byli jsme v laufu. Je to o týmu. Když se sejde dobrá parta, cítíte se líp. Myslím, že v Olomouci si vše sedlo dobře, poslední dva roky jsou super.

 

„Chci být platný na hřišti“

Hraju na trochu jiné pozici v záloze, jsem výš. Ve finále mi to je jedno. Jsem rád, když hraju a když se mnou trenér počítá. Ve fotbale jde všechno rychle, zničehonic může být vše jinak. Musíte být pořád v pozoru a neustále makat. Důvěru trenéra cítím, ale uvidíme, co bude dál. Mohou přijít noví hráči, může se to změnit. Každopádně si vážím toho, že jsem dostal nabídku nové smlouvy. Podepsal jsem ji do června 2026, beru to i jako vyjádření důvěry. Ale nemám rád, když to někdo chce jen někde dohrát. Nechci, aby to tak bylo. Nerad bych byl jen mentorem v kabině, ale chci být platný na hřišti.“

RADIM BREITE

Narozen: 10. srpna 1989. Výška: 175 cm. Váha: 72 kg. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: TJ Hvězda Trnovany (1996-1999), FK Teplice (1999-2009), Arsenal Česká Lípa (2009-2010), Zenit Čáslav (2010-2011), FK Varnsdorf (2011-2015), FK Teplice (2015-2016), Slovan Liberec (2016-2020), Sigma Olomouc (2020-?). Česká liga: 239 zápasů / 15 gólů. Reprezentace: 1 zápas / žádný gól. Největší úspěchy: postup do základní skupiny Evropské ligy (2016), 3. místo v první lize (2016).