Rada po deseti letech opět v Jablonci!

Od ledna se stane novým trenérem fotbalistů Jablonce Petr Rada, který Severočechy už vedl v letech 2003 až 2007. Dosavadní hlavní kouč Zdeněk Klucký bude jeho asistentem. Bývalý reprezentační trenér naposledy působil letos na jaře v pražské Spartě, kterou dovedl ke třetímu místu, ale na konci května ho nahradil Ital Andrea Stramaccioni. Devětapadesátiletý kouč s osmým celkem tabulky HET ligy podepsal smlouvu do 30. června 2019.

S o dva roky mladším Kluckým, který převzal jablonecký tým v říjnu 2016 po Zdenku Frťalovi, už spolupracoval několikrát a znají se řadu let. "Byli jsme spolu v Jihlavě, v Liberci i v Jablonci. Já pak odešel, Zdeněk chtěl z rodinných důvodů zůstat doma a nechtěl cestovat, když jsem šel jinam. Ale spolu jsme byli v kontaktu celou dobu, i když byl u mládeže v Jablonci," prozrazuje Rada a dodává: "U nás to není o nějaké nadřazenosti, my se spolu doplňujeme a rozumíme si. V realizačním týmu jsou ještě Jiří Vágner a Michal Špit. Nejsem ten, kdo by dělal převratné změny. Pro mě je důležité, aby to fungovalo a vytvořili jsme tým, který bude pracovat tak, jak budeme chtít. Aby lidi vnímali, že chceme, aby Jablonec hrál dobře."

Zkušený a temperamentní trenér vedle Jablonce a Sparty v minulosti vedl Příbram, Teplice, Jihlavu, Slavii, Liberec a Plzeň. V první lize celkem odtrénoval 295 zápasů s bilancí 113 výher, 84 remíz a 98 porážek.