Před EURO duel s Italy

Česká reprezentace nastoupí k prvnímu utkání v závěrečné přípravě před letním mistrovstvím Evropy 4. června proti Itálii v Boloni. O čtyři dny později v generálce před vstupem do šampionátu přivítá Albánii.Proti Itálii měli reprezentanti hrát v přípravě před EURO už vloni. Duel se ale kvůli koronavirové pandemii neuskutečnil, neboť UEFA šampionát o rok odložila. Národní tým se bude na EURO chystat na kempu v Jižním Tyrolsku na severu Itálie v resortu Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal, kam odcestuje 31. května.

"Dopadlo to tak, jak jsme chtěli. Itálie bude před mistrovstvím Evropy výborná prověrka. Navíc nebudeme muset složitě cestovat do jiné země, než ve které se budeme na EURO chystat," pochvaluje si manažer reprezentace Libor Sionko. Itálie patří k historicky nejúspěšnějším reprezentacím. Na kontě má čtyři zlata z mistrovství světa, naposledy z roku 2006, a jeden titul z evropského šampionátu. Aktuálně "squadra azzura" figuruje v žebříčku národních celků na 10. místě. Český a československý tým má s Italy historicky vyrovnanou bilanci 11 vítězství, stejného počtu porážek a 10 remíz.

Trenér Jaroslav Šilhavý se těší na další konfrontaci se špičkovým soupeřem. Jeho svěřenci si předloni zahráli s Brazílií, vloni v Německu a teď je prověří zbylý z trojice nejúspěšnějších týmů historie mistrovství světa. "Čeká nás další špičkové mužstvo. V zápasech proti Brazílii a Německu nasbírali hráči cenné zkušenosti. Jsme přesvědčení, že nám může podobně pomoci také utkání proti Itálii. Čeká nás těžký soupeř se slavnou minulostí, ale na EURO nás potom čekají také velmi kvalitní týmy, takže tuto konfrontaci vítáme," konstatuje kouč.