Pešek odložil svatbu kvůli EURO

V sobotu krátce po poledni se měl Jakub Pešek ženit, místo toho s českou reprezentací odcestuje do Glasgow k pondělnímu úvodnímu utkání na EURO 2020 proti domácímu Skotsku. Sedmadvacetiletý křídelník teprve v září debutoval v národním celku právě proti Skotům v Lize národů v Olomouci coby člen rezervního týmu, který musel být operativně vytvořen po uvalení karantény na kompletní „áčko“ po zápase v Bratislavě se Slovenskem. V reprezentační premiéře skóroval a celou sezonu usiloval o to, aby se do týmu vrátil.

"Ten gól mi pomohl dostat se do nominace na EURO. Byla to taková covidová příležitost a já ji využil, jak nejlíp jsem mohl. Měl jsem obrovskou motivaci obléknout ten dres znovu. Šel jsem si za tím celou sezonu a jsem rád, že to takhle dopadlo a jsem tady," říká rychlonohý záložník, který před pár dny přestoupil z Liberce do Sparty, a dodává: "Teď už to bude na trenérovi. Je tady velká konkurence, uvidíme, jak to bude. Ale když budu na hřišti, nechám tam maximum. Už se s klukama moc těšíme, až to vypukne."

Shodou okolností rovněž proti Skotsku česká reprezentace zahájí své vystoupení na o rok odloženém EURO 2020. "V září se náš tým složil na poslední chvíli. Byli tam ligoví hráči, hráli jsme po jednom tréninku. Dali jsme gól, ale Skotsko ukázalo svou sílu. Mají extrémně rychlou levou stranu, pozor si musíme dát i na přechod do útoku. Jsou teď déle pospolu, zvedli se. Navíc měli kvalitní přípravu před EURO," upozorňuje na remízu Skotů s Nizozemskem.

Původně měl finišovat s přípravami na svatbu. "V sobotu jsem měl stát ve 12.15 se snoubenkou před oddávajícím. Ale jsem šťastný, že jsem tady. Odložili jsme svatbu na 7. července, pak už to snad klapne a užijeme si to. Vím, že 7. července je zrovna semifinále, ale jiný termín kvůli covidovésituaci nebyl. Když dojdeme takhle daleko, je jasné, že svatbu budu muset zase přeložit na další termín," usmívá při možnosti nového případného odkladu.

V reprezentaci má zatím skvělou produktivitu. Podruhé za ni nastoupil v úterní generálce na Letné s Albánií (3:1) a během 17 minut na trávníku si připsal gólovou asistenci. "Jsem za to strašně rád, že se mi takhle daří. Vždy jdu do zápasu s tím, že se chci ukázat v co nejlepším světle. A když to vyjde ještě s takovými statistikami, tak mě o to víc těší, že jsem pomohl týmu. Doufám, že v tom budu pokračovat," přeje si.

Během přípravy v Praze a samotného turnaje musí být národní tým v "bublině", on se ale nenudí. "Je to těžké, ale musíme to zvládnout. Máme skvělé podmínky. Hrajeme ping pong, na playstationu, aktivit je tu k dispozici dost. Užíváme si to, jen je škoda, že rodiny na nás čekají doma. Ale taková je doba. Ještě si lepím karty Panini do alba EURO 2020, už to budu mít skoro celé kompletní," prozrazuje svoji zálibu. Uklidňuje ho, že má jasno o své klubové budoucnosti. "Mám čistou hlavu. Jsem rád, že se to vyřešilo takhle rychle a že se můžu soustředit na šampionát. Na Spartu se těším, ale na to bude čas až po EURO," konstatuje.