Ogbu a Sy do Slavie

Pražská Slavia získala dva dvaadvacetileté africké hráče. Z norského Lilleströmu přestoupil do vršovického klubu nigerijský obránce Igoh Ogbu a v novém působišti uzavřel smlouvu do 31. prosince 2026. Druhému týmu nejvyšší soutěže se upsal také senegalský útočník Babacar Sy z druholigového Táborska, který má nově v Edenu o půl roku kratší kontrakt. Podle předsedy představenstva červenobílých Jaroslava Tvrdíka byl Ogbu jedničkou na seznamu zimních posil.

"Měli jsme o něj zájem už v letním přestupním období, bohužel tehdy to nevyšlo z mnoha důvodů. Pokračovali jsme v jeho sledování, po dlouhých a komplikovaných jednáních se teď přestup povedl. Je to hráč, kterého jsme typologicky hledali," zdůrazňuje trenér Jindřich Trpišovský. Ogbu v Lilleströmupůsobil od ledna 2021. Předtím dvakrát hostoval v druhé norské lize z Rosenborgu Trondheim, kam zamířil z Nigérie krátce po 18. narozeninách. V roce 2019 si zahrál na mistrovství světa dvacetiletých.

Rovněž dvaadvacetiletý útočník Sy vstřelil na podzim ve druhé lize pět branek. Podle médií je možné, že mladý Senegalec by mohl nejprve zamířit z Edenu na hostování do některého z týmů v druhé polovině prvoligové tabulky.