Mihálik přestoupil do AZ Alkmaar

Mladý záložník Ondřej Mihálik přestoupil z Jablonce do Alkmaaru. Dvacetiletý hráč a člen české reprezentace do 21 let podepsal s třetím týmem nizozemské ligy smlouvu do června 2022.

"Je to pro mě obrovský posun v kariéře a další motivace, čeká mě ještě tvrdší práce. Doufám, že se zadaří a třeba zase z Alkmaaru postoupím o nějaký level výš," přeji si autor pěti podzimních ligových branek. Pro Jablonec to znamená další oslabení v útoku, protože během zimy přišel o oba své nejlepší střelce. Nedávno si totiž pražská Slavia předčasně stáhla z hostování Stanislava Tecla. „Jsme rádi, že můžeme do kvalitní soutěže posunout našeho odchovance. Po fotbalové stránce je odchod Ondry oslabením, přestup byl ale výhodný pro klub i pro hráče. V současnosti řešíme příchody nových posil," říká výkonný ředitel Jablonce Petr Flodrman.

Mihálik v lize debutoval v září 2014 a celkem odehrál 52 zápasů a dal v nich 14 branek. Prošel i všemi mládežnickými reprezentacemi, za které má 55 startů a 11 branek. Nyní se stane po Václavu Černém z Ajaxu, s nímž se potkává v dresu „lvíčat“, a Jaroslavu Navrátilovi z Almela třetím Čechem v této sezoně nizozemské ligy.

"Nizozemská liga obecně přeje mladým fotbalistům, ofenzivní styl této soutěže je pro rozvoj individuálních herních dovednosti hráčů ideální. Alkmaar je navíc ambiciózní klub, který devětkrát za posledních 12 let hrál evropské poháry, nyní vybudoval komplexně nové zázemí a pro trénink využívá těch nejmodernějších technologických metod," vysvětluje volbu hráčský agent Viktor Kolář z agentury Sport Invest.