Michal Trávník: „Evropa je velké lákadlo!“

Michal Trávník: „Evropa je velké lákadlo!“

Cítí se dobře, ve Slovácku je doma. „Hlavně ten začátek byl super, kdy jsme hráli poháry,“ říká záložník MICHAL TRÁVNÍK. V celku z Uherského Hradiště je na hostování ze Sparty, zatím neřeší, co se bude dít po sezoně. Koncentruje se na závěr ligového ročníku, Slovácko bojuje o čtvrtou příčku a místo v evropských pohárech.

„Cílem byla první šestka“

„Naším cílem pro základní část bylo dostat se do první šestky a znovu bojovat o poháry, což se zatím daří. Můžeme o Evropu stále usilovat. Určitě je to velké lákadlo, každý v klubu si to na podzim zažil, takže ví, o co hraje. Zápasy s největšími českými kluby, které nás v nadstavbě čekají, jsou nejvíc. Pro nás je samozřejmě základ, abychom zvládli utkání s Bohemkou a s Olomoucí. Kdyby se nám podařilo porazit Slavii, Spartu nebo Plzeň, bylo by to pro nás jen plus.

 

„Situaci máme ve vlastních rukách“

V tabulce jsme dva body za Bohemians, kteří jsou čtvrtí. Lepší by bylo, kdybychom byli už nyní čtvrtí, ale pořád je to hratelné. Stále máme situaci ve vlastních rukách, máme před sebou stejné zápasy. Může se to naklonit na jakoukoliv stranu. Vzájemný zápas budeme hrát s Bohemkou u nich v Ďolíčku, určitá nevýhoda to je. Bylo by lepší nastoupit doma, ale pokud chceme hrát v Evropě, musíme takový zápas zvládnout. Pak je jedno, jestli hrajete doma nebo venku. Rozhodne se na hřišti.

 

„Porážka v Pardubicích byla velká ztráta“

Trenér Martin Svědík k nám byl po prohraném utkání v Pardubicích právem kritický. V prvním poločase to vypadalo na vyhraný zápas, pak jsme si ho prohráli sami. Řešili jsme to dost, měli jsme video, trenér byl dlouho naštvaný. Pro nás bylo důležité, abychom zvládli duel s Brnem, což se nám podařilo. První poločas byl zase lepší než ten druhý, naštěstí jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Chyběl nám druhý gól, abychom se víc uklidnili. Ale porážka v Pardubicích pro nás byla velká ztráta. Kdybychom vyhráli, byli bychom teď čtvrtí. Ale už se na to nemůžeme ohlížet. Musíme jet znovu, o víkendu nás čeká těžký zápas v Plzni.

 

„Začátek byl super“

Do Slovácka jsem se po letech před sezonou vrátil. Samozřejmě se mi tu moc líbí, jsem tu doma. Hlavně ten začátek byl super, kdy jsme hráli poháry. V druhé polovině sezony jsem přestal nastupovat v základní sestavě, musel jsem si počkat na svou šanci. Dostal jsem ji v Pardubicích, kde se nám zápas nepodařil. Změnilo se to tu obrovsky. Když jsem před lety odcházel, klub byl nastavený tak, že se hrálo ve středu tabulky. Nebo i horší střed. Teď se od Slovácka čeká i výhra venku, je to jiné. Je neskutečné, jak ve svém věku hrají Milan Petržela a Michal Kadlec. Je radost se na ně dívat. Nevím, jestli budu za deset let takhle běhat. Je přírodní úkaz, jak to celou sezonu zvládají bez větších úlev. Pro nás ostatní jsou inspirací, nemusí ani nic říkat. Jdou příkladem chováním na hřišti i mimo něj.

 

„Zatím nevím, co bude v další sezoně“

Jsem tu na hostování ze Sparty. Zatím vůbec nevím, jak to bude v další sezoně. Ale většinou se to řeší až ve chvíli, kdy skončí sezona. Ta se teď musí dohrát, pak si na to sedneme a řekneme. Variant je hodně, teď těžko říct. Je zbytečné se v tom hrabat. A boj o titul? Určitě držím palce Spartě, chtěl bych, aby po dlouhé době udělala titul. Myslím, že by si to kluci i zasloužili, pod novým trenérem se zvedli. Titul by Spartě slušel.“

MICHAL TRÁVNÍK

Narozen: 17. května 1994. Výška: 174 cm. Váha: 70 kg. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: 1. FC Slovácko (2001-2015), FK Jablonec (2015-2019), AC Sparta Praha (2019-2021), Kasimpasa (Turecko, 2021-2022, hostování), 1. FC Slovácko (2022-?, hostování). Česká liga: 236 zápasů / 22 gólů. Největší úspěchy: účastník MS „17“ (2011), účastník ME „21“ (2015), postup na ME „21“ (2016), člen reprezentačních výběrů ČR do 17, 18, 19, 20 let, vítěz MOL Cupu (2020), postup do skupinové fáze Evropské ligy (2018) a skupinové fáze Konferenční ligy (2023).