Martin Pospíšil: „Takhle jsem si návrat představoval!“

Martin Pospíšil: „Takhle jsem si návrat představoval!“

Návrat. Záložník MARTIN POSPÍŠIL, který posledních šest sezon strávil v polské Jagiellonii Bialystok, po devíti letech vyběhl na trávník v Olomouci. Byl to povedený comeback, v sobotním duelu pomohl Sigmě k hladkému vítězství nad Českými Budějovicemi (3:0).

„BODY JSME POTŘEBOVALI JAKO SŮL“
„Takhle jsem si návrat do Olomouce představoval. Jasně jsme nad Budějovicemi vyhráli. Přál jsem si, abychom protrhli sérii remíz, tři body jsme potřebovali jako sůl. Hodně nám samozřejmě pomohlo vyloučení Čmelíka ve druhé půli. Ale první poločas nebyl z naší strany špatný. Šance jsme si vytvářeli, jen ten gól jsme dát nemohli. Něco pochytal gólman, něco jsme spálili. Věděli jsme však, že příležitosti zase budou. Bylo jen otázkou času, kdy nějakou proměníme. A vyloučení nám pochopitelně nahrálo. Pak už to bylo jen o nás. Kolikrát se trefíme.

„DĚKUJU FANOUŠKŮM ZA PŘIJETÍ“
Byl to pro mě speciální moment, když jsem po devíti letech nastupoval v Olomouci zase jako domácí hráč. Když jsem vybíhal na trávník, fanoušci mi tleskali. Všiml jsem si také reakcí lidí, když jsem do Sigmy přicházel. Dostalo se mi neskutečně podpory, fanouškům za přijetí moc děkuju. Trochu jsem doufal, že lidi budou mít z mého návratu radost, že ale ohlasy budou takové, jsem si nemyslel. Potěšilo mě to. A na stadionu se také potvrdilo, že lidi jsou rádi, že jsem zpátky. Na tribuně byla moje rodinu plus asi padesát známých. Jeden sektor byl celý můj. Chtěl jsem jim ukázat, že jsem fotbal nezapomněl. Přece jen, trochu jsem jim sešel z očí.

„DO FOTBALU MÁM VELKOU CHUŤ“
Myslím, že se mi zápas docela povedl. Když jsem předminulý týden přicházel, deklaroval jsem, že sportovní formu mám dobrou. Mám ohromnou chuť do fotbalu, velký elán. Ale chci to především ukázat na stadionech při mistrácích. Co předvádíte na trénincích, nikdo nevidí a není to podstatné. Důležité je přenést všechno, co umíte, do zápasů. Z toho jsem byl malinko nervózní. Jsem každopádně rád, že jsem ukázal, že Sigmě mohu pomoci. Příště hrajeme zase doma, hostíme Mladou Boleslav. Pokud na výhru s Českými Budějovicemi navážeme, moje pocity z návratu budou ještě lepší.

„CHCI ZAŽÍT SE SIGMOU ÚSPĚCH“
Na utkání s Dynamem přišlo jen šestnáct set diváků. Samozřejmě bych si představoval návštěvu daleko vyšší. Vím, že lidi v Olomouci na fotbal moc nechodí. Je to obrovská škoda. Hrajeme v první šestce, což je pro Olomouc velký úspěch. V Polsku to bylo jiné. V atmosféře na stadionech byl pro mě největší rozdíl oproti české lize. Užíval jsem si to šest let. Nevrátil jsem se ale do Česka s tím, že budu očekávat něco podobného. Věděl jsem, že tohle nepůjde srovnávat. Vrátil jsem se proto, abych zažil se Sigmou nějaký velký úspěch. Věřím, že když budeme vyhrávat, přilákáme i víc fanoušků.

„NECHTĚL JSEM UŽ HRÁT O ZÁCHRANU“
Smlouvu v Jagiellonii jsem rozvázal předčasně. Rok a půl před jejím koncem. Jaký byl hlavní důvod? První čtyři sezony měl klub nejvyšší ambice, tedy bojovat o titul, o evropské poháry. Poslední rok jsme hráli o záchranu, což mi nedávalo smysl. Chtěl jsem o něco hrát, i na úkor peněz. Kontrakt v Jagiellonii brzy skončí Tomáši Přikrylovi, který odcházel do zahraniční před lety také z Olomouce. Byl bych rád, kdyby v Sigmě hrál. Určitě by nám dokázal pomoci. Má však jiné plány. Chce ještě nějaký rok v zahraničí pokračovat, byť už asi ne v Jagiellonii.“

MARTIN POSPÍŠIL

Narozen: 26. června 1991.
Výška: 178 cm.
Váha: 73 kg.
Stav: ženatý, manželka Alena, dcera Natali (6).
Fotbalový post: záložník.
Hráčská kariéra: SK Bělkovice-Lašťany (1998-2004), Sigma Olomouc (2004-2011), Třinec (2011-2012), Sigma Olomouc (2012-2013), Viktoria Plzeň (2013-2014), Sigma Olomouc (2014), FK Jablonec (2014-2017), Jagiellonia Bialystok (2017-2023), Sigma Olomouc (2023-?).
Česká liga: 149 zápasů/18 gólů.
Reprezentace: 3/0.
Největší úspěchy: vítěz Poháru České pošty (2012), vítěz Superpoháru FAČR (2012).