„Lvíčata“ dala dárek trenérovi

Čeští fotbalisté do 21 let v úvodním pátečním utkání baráže o postup na EURO této věkové kategorie, které se uskuteční v příštím roce v Rumunsku a Gruzii, zvítězili po obratu na Islandu 2:1. Odvetu sehrají svěřenci trenéra Jana Suchopárka, který v den zápasu oslavil 53. narozeniny, v úterý v Českých Budějovicích. Domácí poslal do vedení v 26. minutě Saevar Atli Magnusson z penalty, za "Lvíčata" se ještě v první půli trefil Matěj Valenta. Výsledkový obrat dokonal v 70. minutě Václav Sejk. Češi si v utkání hraném na umělé trávě vytvořili první šanci už v šesté minutě. Sejk pronikl do vápna a přihrál Daňkovi, sparťanský záložník ale přestřelil. V 25. minutě Magnusson nastřelil ve vápně ruku stopera Vitíka a rozhodčí Bogár nařídil penaltu. K ní se postavil sám Magnusson, který poslal gólmana Kováře na druhou stranu.

"Lvíčata" odpověděla za sedm minut. Daněk přihrál na hranici šestnáctky Valentovi a ten přízemní střelou na zadní tyč vyrovnal. V závěru úvodního dějství zamířil Sejk nad. Po změně stran pokračoval takticky vedený duel s minimem šancí. V 70. minutě se Fila tváří v tvář domácímu brankáři Valdimarssonovi neprosadil, ale Sejk hlavou po Gabrielově centru už ano. V nastavení Island málem vyrovnal, ale Magnussonova tečovaná rána z hranice vápna skončila těsně vedle tyče.

Úvodní utkání play off kvalifikace o postup na EURO 2023 hráčů do 21 let:

ISLAND - ČESKO 1:2 (1:1)


Branky: 26. Magnusson z penalty - 33. M. Valenta, 70. Sejk. Rozhodčí: Bogár - Szalai, Georgiou (všichni Maďarsko). ŽK: Barkarson, Thorvaldsson, Fridriksson, Magnusson – M. Kovář, Žambůrek, Knapík.
Island: Valdimarsson - Barkarson (87. Ulfarsson), Thorkelsson, Olafsson, Fridriksson (65. Omarsson), Thorhallsson - Magnusson, Baldursson, Thordarson (79. Andrason) - Thorvaldsson (65. Bjarkason), Willumsson (89. Oskarsson). Trenér: Jonasson.
Česko: M. Kovář - D. Jurásek, Hranáč, Vitík, A. Gabriel - Žambůrek, Červ – K. Daněk (76. F. Souček), M. Valenta (81. Kaloč), Sejk (90.+3 Knapík) - Fila (81. M. Jurásek). Trenér: Suchopárek.

 

JAK TO VIDĚL TRENÉR JAN SUCHOPÁREK?     "Škoda, že nemůžu mít narozeniny každý den. Zaslouženě jsme vyhráli s těžkým soupeřem, i když jsme měli pasáže, v nichž se nám nedařilo moc kombinovat. Na druhou stranu jsme podali dobrý výkon po stránce soubojové, kde jsme měli slušné procento úspěšnosti. Z některých situací jsme mohli skórovat víc. Klukům trošku vytknu konec utkání. Zbytečně jsme ztratili koncentraci a působili jsme tak, jako kdybychom chtěli zápas jenom dohrát. Kvalita se vytratila a umožnili jsme soupeři dostat se do tlaku. Nechybělo moc a mohli jsme o vítězství přijít. Úterní odveta bude neméně náročná."  konferenci.