Lavička nominoval na EURO do Polska

Do konečné nominace české „jedenadvacítky“ na nadcházející evropský šampionát v Polsku se nevešli Dominik Mašek, Zdeněk Linhart, Filip Panák a Marek Havlík. Ve třiadvacetičlenném výběru trenéra Vítězslava Lavičky naopak nechybí opory Patrik Schick, Jakub Jankto a Tomáš Souček, kteří jsou momentálně s reprezentačním „áčkem“ v Bruselu, odkud odletí ke kvalifikačnímu zápasu do Norska. V týmu „lvíčat“ figuruje i Antonín Barák, který si doléčuje zranění. Nyní se k němu připojí i záložník Michal Sáček, který podle plánu opustil kádr A-týmu a zamířil z Belgie do Rakouska.

Lavička oznámil nominaci na soustředění v rakouském Kaprunu, kde se tým na EURO chystá. Kouč připustil, že rozhodování o tom, která čtyři jména vyřadí, bylo hodně těžké. Hráči na hraně nominace totiž předvedli dobrý výkon v pondělním prvním ze dvou přípravných zápasů na kempu proti Ázerbájdžánu (5:0). Panák se dokonce při debutu blýskl gólem, trefili se i Mašek s Havlíkem, ale ani to jim nakonec do nominace nepomohlo. Všichni hráči, kteří nejsou na soupisce pro mistrovství Evropy, se budou s týmem nadále připravovat do pátečního návratu z rakouského soustředění.

Největším překvapením nominace je záložník Jakub Nečas z Mladé Boleslavi. Ten se na rakouské soustředění dostal až dodatečně, nakonec si ale vybojoval místo na Euru. Naopak poměrně nečekaně z výběru vypadl Havlík. Do Polska odcestují tři brankáři, sedm obránců, deset záložníků a tři útočníci.

Český celek čeká ve čtvrtek v Rakousku druhý z přípravných zápasů s Ázerbájdžánem, který bude generálkou na evropský šampionát. V pátek se mladí reprezentanti vrátí domů a příští čtvrtek už odcestují do dějiště turnaje. Vstoupí do něj 18. června proti Německu, dalšími soupeři ve skupině jsou Itálie 21. 6. a Dánsko (24. 6.), všechna tři utkání odehrají „lvíčata“ na stadionu ve městě Tychy.

Konečná nominace Česka EURO do 21 let:

Brankáři: Macej (Michalovce), Vejmola (Mladá Boleslav), Zima (Janov).
Obránci: Havel (Bohemians 1905), Holzer (Sparta), Kaša (Žilina), Lüftner (Slavia), Matějů (Plzeň), Simić (Mouscron), Stronati (Mladá Boleslav).
Záložníci: Černý (Ajax), Barák (Slavia), Jankto (Udinese), Hašek, Hubínek (oba Bohemians 1905), Souček (Liberec), Nečas (Mladá Boleslav), Sáček (Sparta), Ševčík (Liberec), Trávník (Jablonec).
Útočníci: Schick (Sampdoria), Juliš (Sparta), Chorý (Olomouc).