Kvalitní generálka v Bruselu

Klubová sezona už skončila, ale českou reprezentaci ještě čekají dva červnové zápasy. Klíčový bude hlavně sobotní duel kvalifikace mistrovství světa v Norsku, ještě předtím však národní tým sehraje v pondělí večer v Bruselu atraktivní přípravné utkání v Belgii. "Každý dobrý výsledek s tak kvalitním soupeřem by nás určitě povzbudil do toho kvalifikačního utkání v Norsku. Doufám, že to zvládneme a budeme do sobotního zápasu dobře naladěni," přeje si trenér Karel Jarolím.

Belgičané předloni vedli žebříček FIFA, nyní jsou na sedmém místě a třetím nejlepším evropským týmem po Německu a Francii. Na posledním světovém i evropském šampionátu došli do čtvrtfinále a do výběru španělského trenéra Roberta Martíneze patří řada hvězd - Thibaut Courtois, Dries Mertens, Romelu Lukaku nebo Eden Hazard. Posledně jmenovaný ovšem nenastoupí, protože si na nedělním předzápasovém tréninku zlomil pravý kotník!

"Když se podíváte, v jakých klubech belgičtí hráči nastupují, hovoří to samo za sebe. Mají zdvojené posty, každý hraje v kvalitním klubu," zdůrazňuje reprezentační kouč a dodává: „Belgie v současnosti znamená absolutní světovou špičku a vzájemný zápas může pro náš mladý tým přinést mnoho cenných zkušeností."

Z nominace na Belgii a Norsko musel vyškrtnout zraněné Filipa Nováka, Josefa Šurala a Antonína Baráka. Situaci mu navíc komplikuje fakt, že hráčům končila klubová sezona různě, takže někteří se připojili k týmu až později. Po dohodě s Belgičany by podle reprezentačního manažera Jaromíra Šeterleho neměl být počet střídání v zápase omezený šesti. "Chceme to zase nějak prostřídat, rádi bychom to rozložili, aby to nenarušilo přípravu na Norsko," potvrzuje Jarolím opakování scénáře z předchozích přípravných duelů.

Zápas v Bruselu na Stadionu krále Baudoina má výkop ve 20.45 hodin. Český tým poté v Belgii zůstane a bude se zde připravovat na sobotní kvalifikační duel v Oslu. V něm reprezentanti chtějí výhrou zvýšit šance na druhé místo ve skupině a účast v baráži.