Královec má nominaci do Francie!

Nejlepší český arbitr Pavel Královec je na seznamu elitních osmnácti sudích, kteří budou pískat na mistrovství Evropy 2016 ve Francii. Může se tak stát po dvaceti letech dalším Čechem s píšťalkou po Václavu Krondlovi, který řídil utkání na EURO 1996 v Anglii. Kompletní týmy rozhodčích oznámí UEFA v únoru, většina asistentů by měla být ze stejné země jako hlavní.

„Je to splněný sen. Jsem šťastný i za své kolegy asistenty a brankové rozhodčí, se kterými objíždíme mezinárodní scénu. Jde o týmový úspěch,“ zdůrazňuje Pavel Královec, který na mezinárodní scéně spolupracuje se slovenským asistentem Romanem Slyškem a dalšími čtyřmi českými krajany Martinem Wilczekem, Petrem Ardeleánu, Michalem Patákem a Tomášem Mokruschem.

„Každý rozhodčí sní o tom, že se jednou takové akce zúčastní. Bojoval jsem o to celou kariéru a snad se evropského šampionátu s kolegy opravdu dočkáme. Je to obrovský úspěch a vrchol kariéry. Uvidíme, co přinese čas, jestli se třeba ještě naskytne šance bojovat i o mistrovství světa, na které bychom se také rádi podívali,“ dívá se i do budoucna. Osmatřicetiletý Pavel Královec je na mezinárodní listině od roku 2005. Zúčastnil se olympijských her 2012 v Londýně, mistrovství světa do 17 let v letech 2011 a 2013, pískal i semifinále Evropské ligy či čtvrtfinále Ligy mistrů. Na EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině se jako čtvrtý sudí na hřiště nedostal.

SEZNAM HLAVNÍCH ROZHODČÍCH NA EURO 2016 VE FRANCII
Martin Atkinson, Mark Clattenburg (oba Anglie), Felix Brych (Německo), Cüneyt Cakir (Turecko), William Collum (Skotsko), Jonas Eriksson (Švédsko), Ovidiu Hategan (Rumunsko), Sergej Karasov (Rusko), Viktor Kassai (Maďarsko), Pavel Královec (Česko), Björn Kuipers (Nizozemsko), Szymon Marciniak (Polsko), Milorad Mažič (Srbsko), Svein Moen (Norsko), Nicola Rizzoli (Itálie), Damir Skomina (Slovinsko), Clément Turpin (Francie), Carlos Velasco (Španělsko)