Kdo přijede na rozlučku?

Bývalý kapitán české reprezentace Tomáš Rosický už usilovně pracuje na svém rozlučkovém zápase, ve kterém by 9. června na Letné rád přivítal co nejvíce svých bývalých spoluhráčů z národního týmu, Sparty, Dortmundu i Arsenalu. Věří, že se sejde opravdu hvězdná sestava včetně trenérů. Výběr reprezentace by měl vést Karel Brückner a výběr světa by zase mohl koučovat Arséne Wenger.

"Moc se na ten zápas těším. Bude to rozloučení se spoluhráči, lidmi, se kterými jsem se potkával, a také s fanoušky. Doufám, že pro všechny to bude pěkný den, který si dohromady užijeme," říká „Rosa“, který se sám na organizaci podílí společně se Spartou a marketingovou agenturou STES, a oslovuje své bývalé spoluhráče. "Je těžké někoho na sto procent slíbit, protože se vždy může něco stát. Přijet by ale měli kluci z mistrovství Evropy 2004 jako Honza Koller, Milan Baroš, Marek Jankulovski, Pavel Nedvěd, Karel Poborský. Všechny kluky jsem samozřejmě oslovil a byl bych rád, kdyby přijeli," vyjmenovává.
 
Proti nim počítá s bývalými spoluhráči z obou špičkových zahraničních klubů, jejichž dres oblékal. "Mezi prvními jsem oslovil Cesca Fábregase, Mathiea Flaminiho, Alexandera Hleba, Nuriho Sahina, Christophera Metzeldera, Dedého. Mohlo by to být opravdu pěkné a mohli by přijet světoví hráči, které by, doufejme, plná Letná mohla vidět," dodává. Svoji představu má Rosický i o trenérech. "Ideální scénář je Karel Brückner a Arséne Wenger. S Karlem jsem mluvil a ten mi to přislíbil. Co se týká Arséna, tak tam je teď velký otazník i kvůli událostem, které se teď v Arsenalu udály," připomíná Wengerův oznámený letní konec v Arsenalu.
 
Počítá s tím, že ne všichni pozvaní, budou moci přijet. "Třeba Per Mertesacker jde v tom termínu za svědka na svatbu. Vláďa Šmicer, Patrik Berger a Tomáš Ujfaluši zas mají rok dopředu domluvený golf na nějakém slavném hřišti," popisuje důvody některých absencí. O akci je zájem i v zahraničí. Organizátoři vyčlenili část vstupenek i pro Dortmund a Arsenal. "Zájem je dokonce i v Asii," říká Tomáš Křivda. Předprodej vstupenek na rozlučkový zápas byl zahájen ve středu pro majitele sparťanských permanentek. V pátek v poledne pak bude zahájen volný prodej. Ceny jsou 350 a 550 korun za lístek.