Kadeřábek skončil v reprezentaci

Pravý obránce či záložník Hoffenheimu Pavel Kadeřábek ukončil ve 29 letech reprezentační kariéru. Důvodem jsou jeho časté zdravotní problémy z poslední doby. Za český národní tým od roku 2014 odehrál 48 zápasů a vstřelil tři branky. Poslední start si připsal loni v červnovém vítězném osmifinále EURO 2020 v Budapešti s Nizozemskem. Poté se sparťanský odchovanec kvůli zranění rozhodl vynechat celý podzimní program reprezentace.

V posledních dvou letech jsem se potýkal s několika zdravotními problémy, které mě pustily jen do zhruba poloviny soutěžních klubových utkání," konstatuje „Kadeř“ a dodává: "Přestože jsem vždy respektoval doporučení a postup lékařů, fyzioterapeutů a dalších odborníků, věnoval maximální pozornost rehabilitaci a regeneraci, zdravotní problémy se v nepravidelných intervalech vracejí." V této sezoně už měl potíže se stehnem, lýtkem či kotníkem a zasáhl jen do 14 z 29soutěžních zápasů Hoffenheimu. "Tělo mi pravděpodobně vrací maximální zátěž a vytížení z předchozích 10 let, kdy jsem prakticky nechyběl v žádném utkání Sparty, Hoffenheimu či právě reprezentace. Chci udělat maximum pro to, abych fotbal na nejvyšší úrovni mohl hrát, pokud možno co nejdéle. Poznal jsem, že všechno má svůj čas a tělo si řekne. O svém rozhodnutí jsem informoval trenéra Šilhavého, stejně tak jako spoluhráče z národního týmu. Reprezentaci čeká velmi náročný rok 2022 s možným vrcholem v podobě účasti na mistrovství světa v Kataru. Ze mě bude ten největší fanoušek," prohlašuje.

Cítí také zodpovědnost vůči Hoffenheimu, kde působí od léta 2015 a v lednu s německým klubem prodloužil smlouvu do června 2025. "Hoffenheim mi nedávno prodlouženým kontraktem vyjádřil obrovskou poctu a poděkování za dosavadní odvedené služby. Přestože jsem v posledních měsících nebyl k dispozici zdaleka tak často, jak bych si představoval a jak by si klub zasloužil. Také moje touha vrátit klubu jeho důvěru a velkorysost hrála v mém rozhodnutí roli," zdůrazňuje český univerzál, který za měsíc dovrší životní třicítku.