K reprezentaci se připojí Nguyen a Stronati

K českému národnímu týmu se po návratu z úvodního utkání kvalifikace mistrovství světa proti Estonsku připojí na zbylé dva březnové zápasy s Belgií a ve Walesu brankář Filip Nguyen a obránce Patrizio Stronati. Reprezentaci naopak opustí jiný stoper, dodatečně povolaný Václav Jemelka. Liberecký brankář už byl do národního celku několikrát povolán, ale start si dosud nepřipsal.

Stejně je na tom i ostravský stoper, který rovněž čeká na premiérový zápas za reprezentační "áčko". V nominaci nahradí jiného středního obránce Jemelku. Zadák belgické Lovaně byl dodatečně zařazen do týmu v pondělí těsně před srazem, ale s výpravou nakonec ze zdravotních důvodů neodcestoval k venkovnímu utkání s Estonskem do polského Lublinu, kde se zápas odehraje kvůli zpřísněným opatřením proti koronaviru v pobaltské zemi. Udělalo se mu nevolno a zůstal pod dohledem lékařů, byť měl negativní testy na COVID-19.

Po utkání s Estonskem se od mužstva odpojí čtveřice hráčů z bundesligy brankář Jiří Pavlenka, obránce Pavel Kadeřábek, záložník Vladimír Darida a útočník Patrik Schick. Zápasů v Praze s Belgií a v Cardiffu s Walesem se kvarteto nezúčastní kvůli tomu, že by po návratu z těchto zemí muselo v Německu do karantény. Český trenér Jaroslav Šilhavý bude mít na zbylé dva březnové duely po úpravách v nominaci 22 hráčů. S Belgií se reprezentanti utkají v sobotu a ve Walesu nastoupí v úterý.