Josef Jindřišek: „Ještě rok? Teď řeším sezonu!“

Josef Jindřišek: „Ještě rok? Teď řeším sezonu!“

Je přírodním úkazem. Ve dvaačtyřiceti letech válí ligu, v pohodě stačí i mladíkům. Nedávné semifinále MOL Cupu na půdě Slavie s přehledem zvládnul kapitán Bohemians Praha JOSEF JINDŘIŠEK i s prodloužením. Klokany sice do finále nedovedl, nicméně v lize drží Pražané skvělé čtvrté místo a jsou blízko evropským pohárům.

„V OLOMOUCI JSME MĚLI NA VÍC“

„V neděli jsme remizovali v Olomouci, čímž jsme prodloužili sérii bez porážky. Po zápase jsem měl pocit, že jsme měli na víc. Maty (Matoušek) kromě dvou gólů mohl dát další, šel sám na gólmana. Na druhou stranu Sigma měla nepříjemnou střelu z hranice šestnáctky. Hráli jsme ale proti konkurentovi v boji o první šestku pro nadstavbu, bod tedy bereme. Navíc další náš konkurent, Slovácko, prohrálo. Máme s ním i lepší vzájemné zápasy, a to i s Olomoucí. Těší nás, že máme oproti těmto týmům menší bodový polštář a nemusíme se stresovat, abychom zůstali v první šestce.

 

„ŠESTKU BYCHOM MOHLI UDRŽET“

Kdyby nám někdo řekl před sezonou, že budeme bojovat do konce základní části o první šestku, a dokonce o pohárové umístění, asi bychom mu úplně nevěřili. Naší prvotním cílem pro tuto sezonu bylo, abychom se vyhnuli boji o záchranu a pohybovali se v klidném středu tabulky. S tím, že se budeme chtít herně a výsledkově zlepšovat a pokusíme se dostat do horní poloviny. Teď hrajeme o evropské poháry, což je velký skok. Ale máme dobrý tým. Zkušený, namixovaný mladou dravostí. Myslím, že první šestku bychom mohli ur

itě udržet.

 

„BYLI JSME NECELOU MINUTU OD FINÁLE“

Mám pořád v hlavě vyřazení v semifinále MOL Cupu z uplynulého týdne. Byli jsme necelou minutu od postupu do finále, bohužel Slavia v nastavení vyrovnala a v prodloužení vstřelila vítězný gól. Jsme hodně zklamaní. Nicméně bychom byli naštvaní víc, pokud bychom hráli ve středu tabulky. Takhle jsme pořád ve hře o pohárová předkola v lize. V kabině se o nich nebavíme, chceme se udržet v šestce. Uvidíme, co přinese nadstavba, kolikátí nakonec skončíme. Samozřejmě bychom chtěli zůstat čtvrtí, abychom si poháry zahráli. Ale nespekuluju, kolik bodů nám bude stačit, tohle je ošidné.

 

„MŮŽEME POTRÁPIT PRVNÍ TROJKU“

Tato sezona je pro Bohemku skvělá. Základem je, že jedeme jako tým. V mém věku se na fotbal dívám jinak než dřív. Když se mi daří, jsem pochopitelně rád. Ale pokud bychom zároveň prohráli, pozitiva by to přebilo. Je pro mě přednější výsledek, úspěch týmu, než úspěch individuální. Mužstvo je víc než jednotlivec. Těžíme z loňské baráže, ve které jsme se semkli. Přesvědčili jsme se, že máme sílu, že můžeme hrát s každým. Což jsme dokázali i teď v MOL Cupu na Slavii. Jdeme správnou cestou. Pokud budeme všichni nadále makat, můžeme potrápit první trojku.

 

„KDYBYCH SKONČIL, BUDU DĚLAT ŘEMESLO“

V únoru mi bylo dvaačtyřicet. Kamarádi a spousta dalších lidí se mi ptá, jestli dám ještě jednu sezonu na nejvyšší úrovni. Moje odpověď zní: momentálně řeším sezonu. Až skončí, začnu to řešit s majitelem Bohemky, co dál. Pokud se daří a člověk pravidelně hraje, proč by neprodloužil. Jiné myšlenky ale má, když nehraje, což se mi stalo na začátku této sezony. S majitelem Bohemky to máme nastavené takto - pokud mě bude fotbal bavit, budu zdravý a budu stíhat, budeme smlouvu prodlužovat. Až mě bavit přestane, začneme to řešit jinak. Jsem ale v klidu, soustředím se jen na fotbal, a ne na to, co bude za čtyři měsíce. A kdybych náhodou skončil, vím, co budu od prvního července dělat. Řemeslo, instalatéřinu.“

 

JOSEF JINDŘIŠEK

Narozen: 14. února 1981. Výška: 178 cm. Váha: 80 kg. Stav: ženatý, manželka Ivana, dcery Lucinka (16 let) a Barunka (14 let). Fotbalový post: záložník, obránce. Hráčská kariéra: Sokol Plavy (1987-1989), Sokol Držkov (1989-1991), Sokol Plavy (1991-1995), FK Jablonec (1995-2007), Sigma Olomouc (2007-2008), Fulnek (2008), Sigma Olomouc (2009), Bohemians Praha 1905 (2009-?). Česká liga: 422 zápasů / 24 gólů. Největší úspěchy: nominace na Osobnost české ligy, semifinále MOL Cupu (2023).