Holoubek si vybral bývalé opory

Nový trenér Liberce David Holoubek si vybral za asistenty bývalé hráče Slovanu Miroslava Holeňáka, Jiřího Jarošíka a brankáře Marka Čecha. Společně 3. ledna zahájí přípravu mužstva, které přebírají po Jindřichovi Trpišovském, jenž s celým realizačním týmem odešel do pražské Slavie.

Jednačtyřicetiletý Holeňák odehrál za Slovan 184 ligových zápasů a v sezoně 2001/2002 mu pomohl k premiérovému mistrovskému titulu. Na podzim trénoval libereckou juniorku. "Míru Holeňáka znám tři čtyři roky. Studovali jsme spolu i trenérskou profilicenci a mám k němu velmi blízko. Přišlo mi logické vzít si k sobě někoho, kdo je ve Slovanu hráčskou legendou, zná dobře strukturu klubu a navíc je to charakterově skvělý člověk," vysvětluje Holoubek a s úsměvem dodává: "Navíc jsme se potkávali v dorostenecké lize a já ho tehdy porazil 14:0, tak jsem se mu tou nabídkou chtěl trochu omluvit."

Čtyřicetiletý Jarošík dres Liberce oblékal v letech 1997 a 1998. Kromě toho prošel pražskou Spartou, CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamem, Celticem Glasgow, Samarou či Zaragozou. Bývalý reprezentant, který unikátně získal čtyři mistrovské tituly v evropských ligách, dosud dělal asistenta u juniorky Sparty. Brankáře bude mít na starosti jednačtyřicetiletý Čech, který Liberci vychytal druhý český titul v sezoně 2005/2006. Naposledy působil jako sportovní manažer druholigového MFK Frýdek Místek.