Giggs povede Wales

Novým trenérem fotbalistů Walesu byl jmenován Ryan Giggs, který se reprezentaci upsal na čtyři roky. Čtyřiačtyřicetiletý bývalý záložník Manchesteru United převzal reprezentační výběr po Chrisi Colemanovi, který lavičku národního týmu opustil v listopadu. Giggs je jedním z nejslavnějších velšských hráčů historie. Za národní mužstvo v letech 1991 až 2007 odehrál 64 zápasů, ve kterých vstřelil 12 branek.

Proslavilo ho především angažmá v Manchesteru United, kde působil od mládežnických let a strávil na Old Traffordu celou profesionální kariéru. S vrcholným fotbalem skončil v roce 2014. Na závěr kariéry pomáhal jako asistent Davidu Moyesovi a po jeho odvolání ve čtyřech zápasech sezony 2013/2014 vedl "Rudé ďábly" jako dočasný trenér. Následně asistoval Louisi van Gaalovi a po příchodu nynějšího trenéra Josého Mourinha realizační tým United v létě 2016 opustil.

Wales si předloni poprvé v historii zahrál na evropském šampionátu a senzačně došel ve Francii až do semifinále. Na letošní červnové mistrovství světa v Rusku ale tým nepostoupil. "Čeká mě práce se skvělými hráči, kteří za sebou v posledních letech mají dost úspěchů. Na postup na EURO 2016 nejde zapomenout a já nás tam chci dostat zpět," naznačuje svůj nejbližší a prioritní cíl nový kouč Walesu, který se stejně jako český národní tým zúčastní březnového mezinárodního turnaje v Číně. V jeho semifinále však oba reprezentační výběry na sebe nenarazí. Velšané nastoupí 22. března na úvod proti domácí celku, o den později se střetnou svěřenci trenéra Karla Jarolíma s reprezentací Uruguaye. Zápasy o umístění ve druhém ročníku „China Cupu“ jsou pak na pořadu 26. března.