Filip Kubala: „Zažíváme super sezonu!“

Filip Kubala: „Zažíváme super sezonu!“

Podílí se významně na zázraku jménem Hradec Králové. I díky pěti gólům útočníka FILIPA KUBALY je nováček v nadstavbě o titul, kde šokuje dál. V jejím úvodu porazili „Votroci“ mistrovskou Slavii, poté dokázali remizovat na Spartě. Kubala, kterému končí hostování ze Slovácka, by rád zakotvil v Hradci natrvalo. Východočeši na něj můžou uplatnit opci.

„BOD ZE SPARTY JE VELKÝ ÚSPĚCH“

„Do nadstavby o titul jsme vstoupili parádně. Porazili jsme Slavii a teď v sobotu jsme remizovali na Spartě. Jestli jsme si na Letné mysleli i na víc? Tak, získat bod na Spartě, která doma celou sezonu neprohrála, je velký úspěch. I když výkon nebyl takový jako proti Slavii. Kdybychom ho zopakovali, mohli jsme na Letné zvítězit. Ale za nás bod jednoznačně bereme. Dostali jsme gól z penalty. Náš trenér Koubek se kvůli ní rozčiloval, měl ji za přísnou. Podíval jsem se na ni speciálně po zápase. Pro rozhodčího bylo složité situaci posoudit na první pohled.

 

„ČELILI JSME PRVNÍ PENALTĚ V SEZONĚ“

Sudí se potom šel podívat i na monitor k postranní čáře, původní verdikt potvrdil. Musím říct, že takových střetů je během hry hrozně moc. Ale na druhou stranu, pokutovým kopem zaváněl další souboj v naší šestnáctce. Takže když se to spojí dohromady, jedna penalta by z toho byla. Šlo vlastně o první pokutový kop proti Hradci v této sezoně. Číslo je neobvyklé, zajímavé. Ale moc nás těší, pochopitelně. Nařízené proti nám byly sice ještě dvě, ale po zásahu videorozhodčího byly odvolány. Neděláme zbytečné chyby v šestnáctce, stopeři se jim vyhýbají. Je ale samozřejmě i štěstí, že se nám penalty takhle vyhýbají. Třeba, že po náhodném odrazu míč netrefí ruku někoho z nás.

 

„KDO ČEKAL, ŽE PORAZÍME SLAVII?!“

Když se ohlédnu za sezonou, musím ji hodnotit jenom pozitivně. Kdo čekal, že budeme hrát ve skupině o titul? A v ní porazíme Slavii a obereme o body Spartu na Letné? Kdyby nám řekl někdo před sezonou, že po nadstavbě o titul budeme mít čtyři body, byli bychom nadšení. My je máme po dvou zápasech. Před začátkem nadstavby jsme si řekli, že ve všech utkáních do konce ligy chceme uspět a ukázat se. Říká se a píše, že máme výhodu, že prý na nás teď není žádný tlak, že můžeme hrát uvolněně. Myslím, že uvolněně jsme hráli už na konci základní části. Naším hlavním cílem byla záchrana, neskončit v poslední skupině. Čím déle jsme se od ní vzdalovali, věřili jsme si víc a víc.

 

„CELÝ TÝM SKVĚLE FUNGUJE“

V čem je kouzlo Hradce, že se mu jako nováčkovi takhle daří? Odpověď je poměrně těžká. Ale obecně, všechno si krásně sedlo. Celý tým skvěle funguje. Ať už na podzim nebo i nyní na jaře. Jediné, co je škoda, je, že nemáme domácí prostředí. Měl jsem z toho před sezonou obavy. Především týmy, které hrají o záchranu, často profitují právě z domácího stadionu. Mají tam za sebou fanoušky, cítí se silnější. Těžko se takovým týmům sbírají body venku. Ale myslím, že jak se soutěž vyvíjela, postupem času si všechno sedlo i s azylem v Mladé Boleslavi. Zažíváme zkrátka super sezonu.

 

„RÁD BYCH V HRADCI ZŮSTAL“

Ohledně mé budoucnosti je teď všechno na Hradci. Když jsem přicházel v létě ze Slovácka na roční hostování, byla do smlouvy zabudována opce na přestup. Teď se věc řeší. Samozřejmě bych chtěl v Hradci zůstat. Chodil jsem poslední roky po hostováních, což není ideální. Když jsem se vracel ze třetího, říkal jsem si, že chci už někde zůstat natrvalo. Strávil jsem nakonec sezonu ve Slovácku, a doufal, že bych mohl vydržet dál. Ale pak se situace vyvinula jinak, projevil o mě velký zájem Hradec. Takže sice další hostování, ale pro mě bylo důležité, že tam byla vložena opce. Konečně mám možnost zůstat v jednom klubu delší čas.“

FILIP KUBALA

Narozen: 2. září 1999. Výška: 181 cm. Váha: 79 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: Smilovice (2006-2008), Třinec (2008-2011), Baník Ostrava (2011-2012), 1. FC Slovácko (2012), Baník Ostrava (2012), 1. FC Slovácko (2012-2019), Viktoria Žižkov (2019), Třinec (2019-2020), MFK Karviná (2020), 1. FC Slovácko (2020-2021), Hradec Králové (2021-?). Česká liga: 87 zápasů / 9 gólů. Největší úspěchy: člen reprezentačních výběrů do 16, 17, 18 a 19 let.