Evropský los se s Čechy moc nemazlil...

Nejen v tuzemských fotbalových kuloárech ještě doznívá nebo se přetřásá sobotní pařížský los EURO 2016, který ve skupině D přisoudil českému národnímu týmu za soupeře obhájce evropského zlata Španělsko a spolu s ním ještě další dva silné týmy z jihu starého kontinentu – Chorvatsko a Turecko.

Podobně dopadli i oba čeští kluboví zástupci při pondělním losování jarní vyřazovací fáze evropských pohárů. Pražská Sparta mohla narazit na plejádu atraktivních klubů, které by i v únoru nejspíš zaplnily při úvodním duelu play off Evropské ligy letenský stadion. Jenže místo Manchesteru United, Liverpoolu, Porto či Neapole vyfasovali sparťané ruský FK Krasnodar, který sice ve své základní skupině předstihl mnohem slavnější Borussii Dortmund, ale pro zdejší fanoušky to žádná sláva nebude a o odvetě v mrazivém Rusku ani nemluvě. Po třetím předkole Ligy mistrů, ve kterém sehrála dva vyrovnané duely s CSKA Moskva, čeká nejslavnější a nejbohatší český klub opět cesta na východ…

A právě na tohoto moskevského soupeře narazí fotbalisté Příbrami do 19 let v jarním play off UEFA Youth League. První kolo vyřazovací části se hraje v únoru na jeden zápas a svěřenci trenéra Petra Janoty se v něm představí v domácím prostředí, kde se také těšili na ještě zvučnějšího soupeře. V play off totiž mohli mladí Středočeši narazit třeba na Real Madrid, Paris St. Germain nebo Atlético Madrid.