Elitní jedenáctka EURO 2020

V nejlepší jedenáctce skončené EURO 2020 je pět hráčů z týmu vítězné Itálie a tři ze stříbrné Anglie. V ideální sestavě podle UEFA chybí zástupce českého celku, který vypadl ve čtvrtfinále s Dánskem. Itálii ve výběru reprezentují brankář Gianluigi Donnarumma, jenž byl zvolen nejlepším hráčem turnaje, obránci Leonardo Bonucci s Leonardem Spinazzolou, záložník Jorginho a útočník Federico Chiesa.

Z vicemistrovského týmu byli vybráni obránci Harry Maguire s Kylem Walkerem a útočník Raheem Sterling.Dostalo se i na osmnáctiletého španělského středopolaře Pedriho, držitele ocenění pro nejlepšího mladého hráče EURO 2020. Výčet doplňují dánský záložník Pierre Emile Höjbjerg a belgický útočník Romelu Lukaku. Největším českým kandidátem na místo v ideální jedenáctce byl útočník Patrik Schick, který skončil druhý mezi střelci. Pětadvacetiletý hráč Leverkusenu dal sice stejně jako Cristiano Ronaldo pět gólů, ve prospěch portugalské hvězdy ale rozhodlo to, že si připsal ještě jednu asistenci. Ronaldo, jehož tým vypadl v osmifinále s Belgií, v All Star týmu také chybí. Nejlepší jedenáctku šampionátu vybírala šestnáctičlenná komise pozorovatelů, mezi nimiž byl i český trenér Dušan Fitzel.

Ideální sestava EURO 2020 podle UEFA: Donnarumma (Itálie) - Walker (Anglie), Bonucci (Itálie), Maguire (Anglie), Spinazzola - Jorginho (oba Itálie), Höjbjerg (Dánsko), Pedri (Španělsko) - Chiesa (Itálie), Lukaku (Belgie), Sterling (Anglie).