Doma jen ostré zápasy?

Na prahu nového reprezentačního roku a po nedávném losu skupiny Ligy národů dostává stále reálnější kontury termínový kalendář českého národního týmu. Vypadá to, že se svěřenci trenéra Karla Jarolíma představí v domácím prostředí pouze dvakrát a pokaždé v ostrých zápasech – v září s Ukrajinou a v listopadu se Slovenskem.

I když konkrétní dějiště těchto utkání nově vzniklé Ligy národů ještě Výkonný výbor FAČR neurčil, minimálně jedno se bude hrát v hlavním městě a z fotbalových stánků pražských „S“ má větší preferenci modernější Eden. Není však vyloučeno, že se dostane i na letenskou Generali Arenu, byť se především pro prestižní sousedský duel dvou reprezentací z bývalé československé federace nabízejí i moravské varianty, ovšem s nižší kapacitou hlediště – stadiony v Ostravě-Vítkovicích, případně v Olomouci, kde také v listopadu 2012 odehrál poslední vzájemný duel na české půdě.

V dalších oficiálních termínech bude hrát reprezentační celek venku. Pomine-li březnový zájezd do Číny, kde se na druhém ročníku „China Cupu“ střetne s Uruguayí a následně o konečné umístění s Walesem nebo domácí výběrem, budou ostatní destinace pro tuzemské fanoušky v přijatelném dosahu. Na přelomu května a června po skončení klubové sezony by se měl národní tým podle jeho manažera Jaromíra Šeterleho vypravit na zhruba týdenní soustředění v Rakousku, během něhož by měl sehrát i dvě mezistátní utkání s reprezentacemi, které se zde budou v tu dobu rovněž připravovat. Jedním ze soupeřů by mohla být Nigérie, účastník mistrovství světa v Rusku. V září by se měla reprezentace po vstupním duelu Ligy národů doma s Ukrajinou vypravit do Ruska, hrát by se mohlo v Rostově na Donu. Před listopadovým epilogem skupiny domácím derby se Slovenskem si Darida a spol. „střihnou“ 15. listopadu generálku v Polsku.