Dodatečně povoláni Havel a Pekhart

Nominaci české reprezentace na play off o postup na letošní mistrovství světa doplnili plzeňský obránce Milan Havel a útočník Tomáš Pekhart z Legie Varšava. Tým trenéra Jaroslava Šilhavého má nyní 23 hráčů.

"Už na úterní tiskové konferenci jsem naznačil, že minimálně jedním dodatečně nominovaným hráčem bude obránce. Jak Milan Havel, tak Tomáš Pekhart už mají s reprezentací zkušeností, takže víme, že nám pomůžou," konstatuje reprezentační kouč.  

Sedmadvacetiletý krajní bek Havel patří k oporám vedoucí Plzně. V této ligové sezoně zaznamenal tři góly a jednu asistenci. Za národní tým dosud absolvoval 45 minut v loňské zářijové přípravě s Ukrajinou. Dvaatřicetiletý Pekhart si v aktuálním ročníku polské ligy připsal šest branek. Ve 23 reprezentačních duelech dvakrát skóroval, naposledy jako náhradník nastoupil proti Anglii ve skupině loňského EURO 2020. Čeští fotbalisté nastoupí v semifinále play off 24. března ve Švédsku. Vítěz se ve finále o pět dní později utká o účast na katarském šampionátu v Chórzowě s Polskem, které ze semifinále prošlo bez boje poté, co bylo kvůli invazi na Ukrajinu vyloučeno Rusko. Baráž se tentokrát hraje jen na jeden zápas.