Do přípravy se zapojili marodi Darida s Bořilem

Čeští fotbalisté ve středu před polednem trénovali před sobotním čtvrtfinále EURO 2020 s Dánskem v Baku v kompletním složení. Do přípravy týmu na pražském Strahově se zapojili i kapitán Vladimír Darida a levý obránce Jan Bořil, kteří měli v minulých dnech zdravotní problémy. Nejzkušenější reprezentant musel kvůli pochroumanému kotníku z tréninku vynechat nedělní osmifinále v Budapešti proti Nizozemsku, které český tým nečekaně vyhrál 2:0. V zápase scházel i také slávistický bek, který si odpykával trest za dvě žluté karty. Kvůli lehkému zranění v minulých dnech i on netrénoval.

Národní tým měl v úterý volnější den, ve středu se vrátil do tréninku na Strahově, kde se během EUROpřipravuje. Reprezentanti mají kvůli karanténním omezením v Evropě základnu v Praze a k utkáním létají.
Ve čtvrtek před polednem si ještě zatrénují na Strahově a ve 14:30 už odletí do Baku k zápasu s Dánskem. Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého čeká nejdelší cesta v rámci evropského šampionátu, ázerbájdžánská metropole je od Prahy vzdálena tři tisíce kilometrů. V pátek absolvují reprezentanti v Baku tradiční předzápasový trénink a v sobotu v 18:00 SELČ rozehrají čtvrtfinále. V dějišti utkání je o dvě hodiny více.