Derby „S“ až ve finále?

Derby „S“ až ve finále?

Fotbalisté Slavie v semifinále MOL Cup vyzvou v malém pražském derby v Edenu vršovického souseda Bohemians 1905. V druhém zápase finalista minulého ročníku Sparta přivítá České Budějovice. Rozhodl o tom los v sídle FAČR na Strahově. Oficiálním termínem semifinále je středa 5. dubna. Lídr prvoligové tabulky Slavia ve čtvrtfinále doma porazila druholigový Vyškov 4:0, Bohemians zvítězili 2:1 na hřišti obhájce trofeje Slovácka. Sparta až po penaltovém rozstřelu vyhrála v Liberci a České Budějovice zdolaly Zbrojovku Brno 2:1.

Slavia v předchozích třech kolech pokaždé nastoupila proti soupeři z druhé ligy a los k ní byl přívětivý i tentokrát. Červenobílí si zahrají semifinále po roční odmlce. Celkově usilují o sedmý triumf v poháru v samostatné historii. Naopak Bohemians 1905 prošli mezi nejlepší čtyřku teprve podruhé od rozdělení federace a poprvé od sezony 2018/2019. Do finále "Klokani" ještě nikdy nepostoupili. V posledním vzájemném duelu v rámci nejvyšší soutěže zvítězila Slavia na konci října v Ďolíčku 4:1 i díky kontroverzním verdiktům rozhodčího Klímy.

Také v druhém semifinále bude jasným favoritem domácí tým. Sparta před rokem prohrála v poháru až ve finále na Slovácku a aktuálně má nejlepší formu ze všech ligových mužstev. Daří se ale i Jihočechům, kteří minulém kolenejvyšší soutěže doma porazili Slavii 1:0. Sparta může postoupit do finále poháru podruhé za sebou. Se sedmi triumfy v samostatné historii jsou Letenští nejúspěšnějším celkem, naposledy zvítězili před třemi lety. Českobudějovické Dynamo naopak prošlo do semifinále teprve potřetí a poprvé od sezony 2006/2007 a dál se dosud nedostalo. Pokud Slavia i Sparta splní roli favorita, poprvé od ročníku 2001/2002 a podruhé od rozdělení federace se ve finále utkají pražská "S". Tým z Edenu tehdy zvítězil 2:1.