Ďábel Lukaku

Fotbalisty Manchesteru United posílil útočník Romelu Lukaku z Evertonu. Čtyřiadvacetiletý belgický reprezentant přestoupil za 75 milionů liber (2,235 miliardy Kč) a stal se druhým nejdražším hráčem v historii slavného klubu. Víc stál jen francouzský záložník Paul Pogba, který loni přišel z Juventusu za 105 milionů eur (2,76 miliardy), což z něj dělá nejdražšího fotbalistu všech dob.

Lukaku podepsal s „Rudými ďábly“ smlouvu na pět let. K týmu kouče Josého Mourinha se připojí na soustředění v Los Angeles. "Romelu je pro Manchester jako stvořený. Je to velká osobnost i velký hráč," říká portugalský trenér na adresu 190 centimetrů vysokého útočníka. "Je přirozené, že chce rozvíjet svou kariéru v největším klubu. Bude výbornou posilou. Těším se, že s ním budu zase spolupracovat," dodává kouč, který belgického forvarda vedl v minulosti v Chelsea.

Lukaku strávil v Evertonu čtyři sezony. V minulém ročníku dal ve 37 ligových zápasech 25 gólů a byl druhým nejlepším střelcem Premier League. Po sezoně odmítl s liverpoolským celkem prodloužit smlouvu. Vymění si místo s Waynem Rooneym, který se po 13 letech v Manchesteru vrátil do svého mateřského klubu.