České kvarteto ve slovenské nominaci

Trenér Slovenska Štefan Tarkovič zařadil do šestadvacetičlenné nominace na mistrovství Evropy i čtveřici hráčů působících v české lize. Na EURO 2020 se představí stoper pražské Sparty Dávid Hancko, obránce Liberce Martin Koscelník, záložník mistrovské Slavie Jakub Hromada a útočník Jablonce Ivan Schranz. Slovákům nebude chybět ani brankář Martin Dúbravka z Newcastlu, vítěz italské ligy s Interem Milán stoper Milan Škriniar nebo kapitán a záložník Marek Hamšík z IFK Göteborg. Slovensko se na evropském šampionátu představí podruhé, před pěti lety vypadlo v osmifinále s Německem. Nyní ho ve skupině E čekají zápasy s Polskem, Švédskem (oba v Petrohradě) a Španělskem (v Seville).

Nominace Slovenska na EURO 2020:
Brankáři: Martin Dúbravka (Newcastle), Dušan Kuciak(Lechia Gdaňsk), Marek Rodák (Fulham).
Obránci: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Ľubomír Šatka(Lech Poznaň), Denis Vavro (Huesca), Milan Škriniar(Inter Milán), Tomáš Hubočan (Omonia Nikósie), Dávid Hancko (Sparta Praha), Martin Koscelník (Liberec), Martin Valjent (Mallorca).
Záložníci: Marek Hamšík (IFK Göteborg), Stanislav Lobotka (Neapol). Patrik Hrošovský (Genk), Juraj Kucka(Parma), Ondrej Duda (Kolín nad Rýnem), Róbert Mak(Ferencváros), Vladimír Weiss (Slovan Bratislava), László Bénes (Augsburg), Jakub Hromada (Slavia Praha), Lukáš Haraslín (Sassuolo.), Tomáš Suslov(Groningen), Ján Greguš (Minnesota).
Útočníci: Michal Ďuriš (Omonia Nikósie), Róbert Boženík (Feyenoord), Ivan Schranz (Jablonec).