Bundesliga dostala zelenou

Obě elitní německé ligy budou pokračovat již od pátku 15. května. Po středečním udělení vládního souhlasu s obnovením soutěže po koronavirové pauze oznámilo přesný termín restartu vedení ligy. Bundesliga bude první ligou v Evropě, která se po pauze způsobené pandemií opět rozehraje, diváci na tribunách nebudou. Soutěž přerušenou před polovinou března vede obhájce titulu Bayern Mnichov o čtyři body před druhým Dortmundem. Odehráno je zatím nekompletních 25 z celkových 34 kol.

"Hraní zápasů je povoleno podle schválených pravidel," citují tamní média bez bližších podrobností kancléřku Angelu Merkelovou. Jak přesně budou hygienická opatření během zápasů vypadat, zatím není jasné. Dosud není známý ani počet osob, které budou moci být při utkáních na stadionu. Podle médií by to mohlo být 300 lidí. "Rozhodnutí je dobrou zprávou pro bundesligu a druhou bundesligu. Je spojeno s velkou odpovědností pro kluby a jejich zaměstnance, aby disciplinovaně dodržovali lékařské a organizační požadavky. Zápasy bez diváků nejsou pro každého ideálním řešením. V krizi ohrožující samotnou existenci některých klubů je to však jediný způsob, jak udržet ligu v současné podobě," zdůrazňuje Christian Seifert, generální ředitel DFL, která organizuje první a druhou bundesligu.

Fotbalisté v Německu se jako jedni z prvních v Evropě vrátili k tréninku a v minulých dnech prošli plošným testováním, které u hráčů a členů realizačních týmů všech 36 klubů první a druhé ligy odhalilo deset pozitivních případů.