Barák trefil volejem postup

Záložník Antonín Barák zařídil svým gólem fotbalistům Fiorentiny postup do čtvrtfinále Italského poháru. Jeho tým porazil Sampdorii Janov 1:0 poté, co se osmadvacetiletý český reprezentant v 25. minutě trefil krásně z voleje. Dalším soupeřem Fiorentiny bude FC Turín s obráncem Davidem Zimou, který překvapivě vyřadil úřadujícího ligového mistra AC Milán. Zimův tým na San Siru hrál od 70. minuty v deseti bez vyloučeného obránce Koffiho Djidjiho, přesto zvítězil 1:0 po prodloužení. Kouč hostů Ivan Jurič reagoval stažením útočníka Antonia Sanabrii a poslal na hřiště českého beka, který pomohl udržet outsiderovi čisté konto. Zápas rozhodl ve 114. minutě gólem záložník Michel Adopo. Barák dal pátý soutěžní gól za Fiorentinu, kam přišel v létě z Verony. V utkání proti Sampdorii odehrál 83 minut.