Baník posiluje na jaro

Přezimování na předposlední příčce nenechává pochopitelně vedení ostravského Baníku v klidu a snaží se do jarních odvet přivést posily do stávajícího kádru. První novou tváří je senegalský útočník Dame Diop, který přestupuje ze Zlína, kde mu na konci roku končila smlouva. Autor devíti ligových gólů podepsal s Baníkem dlouhodobý kontrakt. Blízko přestupu do ostravského klubu je také bývalý reprezentant Martin Fillo z Teplic, kterému na Stínadlech končila po této sezoně smlouva, a na jejím dalším prodloužení se nedohodl, neboť se diametrálně rozcházely jeho finanční představy se Severočechy. Jeden z nejproduktivnějších hráčů české soutěže je domluvený na podmínkách, podle teplického klubu bude přestup během vánočních svátků dotažen.

Čtyřiadvacetiletý Diop je v Evropě již šest let. Po angažmá v Chimki Moskva a arménském Širaku zamířil v srpnu 2014 do pražské Slavie. Tam se však příliš neprosadil, nastoupil jen k šesti utkáním a vstřelil jediný gól. V zimě 2016 přestoupil do Zlína, kde odehrál za dva roky 39 utkání a dal osm branek. Dalších pět zápasů a jeden gól přidal během podzimu v Evropské lize. Na kontě má i jeden start za senegalskou reprezentaci.

Jednatřicetiletý Fillo patří mezi nejlépe hodnocené hráče ligy. V minulé sezoně dal za Teplice osm branek a tři asistence, během podzimu zaznamenal pět branek a tři asistence. Bývalý záložník Plzně, norského Stavangeru, anglického Brentfordu, Mladé Boleslavi a Příbrami má na kontě celkem 46 branek ve 229 utkáních české ligy.