Aleš Čermák: „Šestka by byla nádherná!“

Aleš Čermák: „Šestka by byla nádherná!“

V Plzni sázeli trenéři na jiné hráče, záložník ALEŠ ČERMÁK se proto v zimě domluvil s Bohemians Praha na půlročním hostování. Aby byl v herní permanenci. Zatím se mu to daří naplnit. Za Klokany, kteří jsou v loze pátí a týká se jich semifinále MOL Cupu, dal už tři góly. A nebýt čerstvého zranění, kvůli kterému zmeškal duel v Liberci, mohlo jich být i víc.

„PÁTÉ MÍSTO JE PŘÍJEMNÉ“

„Kvůli zranění jsem bohužel nemohl v Liberci nastoupit, ale kluci zvládli zápas skvěle, máme další tři body. Na tabulku je hezký pohled, páté místo je příjemné. Ale jestli je to položeno tak, že pokud bychom nakonec nehráli ve skupině o titul, že byli bychom zklamaní? Je nás tam v rozmezí šesti bodů hned sedm týmů, které chtějí v šestce být. Samozřejmě včetně nás. Liga je letos nesmírně vyrovnaná. S Bohemkou se před sezonou moc nepočítalo a kluci na tom na podzim možná vydělali, mohli jen překvapit. Jsme teď nahoře zaslouženě. Šestka by byla pro nás všechny nádherná.

 

„SEMIFINÁLE JE VELKÝ ÚSPĚCH“

V minulém týdnu jsme postoupili do semifinále MOL Cupu, vyhráli jsme na Slovácku. Jde o velký úspěch, na Slovácku je každý zápas těžký, doma je hodně nepříjemné. Myslím, že jsme utkání zvládli dobře, odbojovali jsme ho a zaslouženě jsme postoupili. Slovácko mělo příležitosti až ke konci, kdy už víc nakopávalo. Naštěstí proměnilo jen jednu. Mám obrovskou radost, že jsme čtvrtfinále zvládli. Uvidíme, koho nám v pátek přidělí los. Koho bych si přál? Ideální by bylo, kdyby si dali derby Sparta se Slavií a my si to rozdali s Českými Budějovicemi. (smích)

 

„CHTĚL BYCH STIHNOUT PARDUBICE“

Přál bych si pochopitelně, abych stihnul nedělní domácí zápas s Pardubicemi. Věřím, že nepůjde o nic vážného, vypadá to docela dobře. Momentálně ale nemůžu stoprocentně říct, jestli budu moct hrát. Každopádně po Pardubicích hrajeme v Plzni, proti které nemůžu nastoupit a potom je reprezentační pauza. Takže čas na zahojení je. Zranění mě mrzí o to víc, protože jsem se cítil na hřišti výborně, navíc se mi podařilo vstřelit na jaře tři góly. Nedá se ale svítit.

 

„BYLO FAJN HRÁT PROTI BARCELONĚ“

Na podzim jsem v Plzni stihl v lize jen něco přes dvě stě minut. Věděl jsem, že nejspíš nebudu moc hrávat ani na jaře. Na moji pozici byla velká konkurence a trenéři věřili jiným fotbalistům. Pro každého hráče je těžké, když nenastupuje, ale já s tím byl vnitřně smířený. A byl jsem rád za minuty v Lize mistrů. V Plzni jsem ji ochutnal už za trenéra Vrby a užil jsem si ji i tentokrát. Bylo fajn zahrát si proti Interu a dvakrát proti Barceloně. Doufal jsem však, že v zimě změním adresu. Jsem šťastný, že to takhle dopadlo. Půlroční hostování v Bohemce je ideální. Jsem nadšený, že klubu můžu pomáhat k nejlepší sezoně za poslední roky.

 

„HOSTOVÁNÍM JSEM UDĚLAL DOBŘE“

Ve hře byly v zimě i jiné varianty. Například Polsko. Bylo to docela vážné, ale rozhodl jsem se pro Bohemku. Když jsem se díval na její podzimní zápasy, moc se mi líbila. A taky znám docela dost kluků, třeba s Adamem Jánošem jsem hrával ve Spartě a v Boleslavi. Hodně mi pomohly i telefonáty s trenérem Veselým. Měl jsem z něj skvělý pocit. Volali jsme si několikrát, dal jsem na instinkt. Vím, že jsem udělal dobře. Zatím tedy netuším, co bude v létě. Skončí mi hostování i smlouva v Plzni. V hlavě si přehrávám různé scénáře. Ale znáte to: realita umí být jiná. I rychlá, něco se může upéct třeba za dva, tři dny. Teď se snažím na léto nemyslet. Užívám si přítomnost a v létě se uvidí.“

ALEŠ ČERMÁK

Narozen: 1. října 1994. Výška: 180 cm. Váha: 74 kg. Stav: svobodný, snoubenka Dominika, dcera Ema (4,5 roku). Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: AC Sparta Praha (2001-2014), Loko Vltavín (2014), FK Hradec Králové (2014-2015), FK Mladá Boleslav (2015-2016), AC Sparta Praha (2016-2017), Viktoria Plzeň (2017-?). Česká liga: 190 zápasů / 33 gólů. Největší úspěchy: postup do základní skupiny Ligy mistrů (2018, 2022), mistr české ligy (2018, 2022), účastník MS U17 (2011), vítěz Českého poháru (2016), člen reprezentačních výběrů ČR do 16, 17, 18, 19, 20 a 21 let.