Zranění kosí opory

Po střídání letního a zimního času na konci října, nebo po „Dušičkách“ o pár dnů později jde každoročně podzimní část klubové sezony do finiše. Je ještě proložená listopadovou reprezentační přestávkou, poslední v kalendářním roce, která se rovněž týká drtivé většiny opor špičkových týmů. Počet odehraných zápasů se dál stupňuje a zhoršující se kvalita trávníků v tomto klimatickém období spolu s únavou lidského materiálu zvyšují i riziko zranění, ta vážnější bohužel nevyjímaje.

A tak se trenéři dozvídají jednu Jobovu zvěst za druhou, které rázem zkomplikují jejich představy o ideální sestavě či zvolené taktice. Pro čerstvé příklady nemusíme ani v Česku chodit příliš daleko. Sotva v Plzni vykurýrovali pochroumaný kotník reprezentačního záložníka Jana Kopice, z nevinně vypadajícího souboje v šestnáctce Slovácka si odnesl jeho parťák z národního týmu a nejlepší kanonýr uplynulého ligového ročníku Michael Krmenčík mnohem fatálnější diagnózu zranění – přetrhl si zadní zkřížený vaz v koleně, musí na operaci a letošní sezona, jejíž druhou polovinu by nejspíš absolvoval na ještě mnohem zvučnější zahraniční adrese, pro něj už pravděpodobně předčasně skončila…

V nedělním derby pražských „S“ na Letné bylo k vidění hned několik vynucených střídání. Již beztak velkou marodku červenobílých, na kterou se v minulých dnech vrátil s obnoveným zraněním kolena útočník Stanislav Tecl, postupně rozšířili stoper Ondřej Kúdela, středopolař Josef Hušbauer a pravý obránce Vladimír Coufal, vesměs členové širšího kádru českého národního týmu. Ze sestavy domácí Sparty musel po přestávce rovněž ze zdravotních důvodů odstoupit její elitní střelec Benjamin Tetteh. Jen pouhou čtvrthodinku odehrál na Julisce další reprezentant, jablonecký záložník Lukáš Masopust, který sice stihl vstřelit vedoucí gól Severočechů, ale pak ho nešetrně sestřelil slovenský stoper Dukly Ján Ďurica. Kvůli poškozenému postrannímu vazu v koleně si na podzim už nekopne, přijde o zbytek ligového programu i o zbývající zápasy Evropské ligy. A vzhledem k výborné formě i o nominaci na nadcházející reprezentační dvojzápas v Gdaňsku s Polskem a v Lize národů v Edenu se Slovenskem!

Reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý tak musí škrtat ve svém seznamu jedno jisté jméno za druhým…