Žolík Schick má už půltucet!

Český reprezentant Patrik Schick svým šestým gólem v italské lize a asistencí u další branky zařídil fotbalistům Sampdorie Janov vítězství 3:1 nad Boloňou. Jedenadvacetiletý forvard se v 83. minutě postaral o vítězný gól. Domácí všechny tři branky vstřelili v posledních osmi minutách a vyhráli v Serii A potřetí za sebou. Boloňa naopak potřetí v řadě prohrála a pokaždé dost neobvykle.

Nejdřív doma dostala potupnou „sedmičku“ od Neapole, potom doma podlehla 0:1 AC Milan, který dohrával o devíti hráčích, a přesto v poslední minutě dokázal vstřelit vítězný gól. Černou sérií tří zápasů pak završil tým v neděli v Janově a nyní hostí doma milánský Inter…

Zatímco reprezentační záložník Ladislav Krejčí hrál v sestavě Boloně od začátku a sledoval, jak v 18. minutě poslal jeho tým do vedení Džemaili, jeho mladší parťák začal opět jen mezi náhradníky. Do hry ho trenér poslal v 58. minutě a český útočník potvrdil pověst žolíka. V 82. minutě nejprve Pulgar zahrál ve vápně rukou a Muriel z penalty vyrovnal. Jen pár vteřin po rozehrávce si Schick naběhl za obranu na kolmou přihrávku a střelou po zemi kolem gólmana dokonal obrat. V úplném závěru pak český útočník poslal před branku střílený centr a M'Baye si dal vlastní gól.

"Jsem rád, že jsme vyhráli a že jsem k tomu přispěl. Není jednoduché začínat na lavičce, ale snažím se být vždy připraven týmu pomoci," řekl půltuctový střelec po dalším vydařeném utkání.