Změny v nominaci

Z kádru české reprezentace pro nadcházející zápasy Ligy národů na Slovensku a na Ukrajině vypadli zranění obránce Radim Řezník a středopolař Josef Hušbauer. Nový kouč národního týmu Jaroslav Šilhavý na pondělním srazu v Praze místo nich povolal Vladimíra Coufala s Michalem Trávníkem a dodatečně nominoval záložníka Lukáše Masopusta se stoperem Ondřejem Kúdelou.

Plzeňský Řezník utrpěl v prvním poločase nedělního ligového zápasu s Teplicemi krvavé zranění na hlavě, v utkání sice pokračoval, ale pět minut před koncem střídal. Slávista Hušbauer má zase problémy se zády a do duelu s Příbramí nastoupil pod tlumícími prostředky. Místo Řezníka Šilhavý povolal slávistu Coufala, který má na kontě za reprezentační „áčko“ tři starty. Hušbauera nahradil jablonecký Trávník, který dosud sehrál čtyři zápasy v národním celku. Šilhavý také dodatečně nominoval další dva hráče, jak avizoval už minulý týden na tiskové konferenci. Šanci dostal další jablonecký záložník Masopust, který dosud v reprezentaci nastoupil k jedinému utkání. Slávistický stoper Kúdela dokonce nemá na kontě ani jeden oficiální start, zahrál si pouze v roce 2008 v neoficiálním přípravném zápase proti Řecku na Kypru.  

Reprezentanti v pondělí odpoledne pod novým koučem poprvé trénovali, v hlavním městě budou připravovat do čtvrtka. V sobotu od 15 hodin je čeká druhý zápas skupiny Ligy národů v Trnavě proti Slovensku, příští úterý pak v Charkově odveta s Ukrajinou, které v září v úvodním utkání nové soutěže podlehla v Uherském Hradišti 1:2.